Sukcesy w Powiatowym Konkursie KRUSnal

W dniu 14.11.2018 uczniowie klasy VI: Kasia, Mateusz, Zuzia, Kamil i Olek wzięli udział w Powiatowym Konkursie KRUSnal w siedzibie Straży Powiatowej w Jeleniej Górze- Cieplicach. Organizatorem konkursu był KRUS w Jeleniej Górze i Nadleśnictwo "Śnieżka" Kowary na temat bezpieczeństwa na wsi. Dwoje naszych uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego: Kasia Polowczyk zajęła II miejsce, a Mateusz Erfort IX. Dzieci dostały wspaniałe nagrody. Dziękujemy organizatorom, a uczniom gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w następnym etapie.

Dorota Benderz

Więcej →

 • Czwartek, 15 listopada 2018
 • Ilona Rajkowska
Wystawa

13.11.2018 uczennice Kasia Polowczyk i Zuzia Ferenc wraz ze swoją wychowawczynią, panią Dorotą Benderz, uczestniczyły w otwarciu wystawy pt. "Gwiazdy Sportu w Niepodległej" organizowanej przez Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Kuratorem wystawy jest Mariusz Sawicki. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tej wystawy, gdyż ukazuje historię i osiągnięcia sławnych sportowców polskich okresu międzywojennego.

Dorota Benderz

Więcej →

 • Czwartek, 15 listopada 2018
 • Ilona Rajkowska
Dumni z Polski

Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole wiele się działo, jedną z atrakcji była "Fotobudka", w której można się było sfotografować w tym szczególnym dniu.

Więcej →

 • Niedziela, 11 listopada 2018
 • Ilona Rajkowska
100 -lecie odzyskania Niepodległości
Dzień Niepodległości to bardzo ważne święto, a 100 rocznica odzyskania miejsca Polski na mapie zasługuje na wyjątkową oprawę. W naszej szkole świętowaliśmy po swojemu, bez patosu, radośnie: podczas wspólnego biegania na "setkę" i podczas gry terenowej, a pogoda nam sprzyjała jak widać! Radości dostarczyły nam też cudne występy taneczne przedszkolaków, ich wykonanie kujawiaka i poloneza wywołało uśmiech i wielkie brawa. Przyszedł też czas na refleksję: podczas występów starszych uczniów, przypomnieliśmy sobie trudne momenty historii, 123 lata starań naszych przodków o odzyskanie wolności. Wspólnie śpiewaliśmy patriotyczne pieśni, a przepiękne wykonanie utworów "Biały Krzyż" i "Gdzie są kwiaty z tamtych lat" poruszyło chyba wszystkich na sali, a w niejednym oku wywołało łzy wzruszenia. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn. Potem jedliśmy przygotowane na tę okazję "biało-czerwone" wypieki, bawiliśmy się pozując do zdjęć w "Fotobudce", obejrzeliśmy prezentację o najpiękniejszych zakątkach naszego kraju, poznaliśmy wyniki sondy ulicznej , odgadywaliśmy zaszyfrowane pod angielskimi słówkami miasta polskie bo Deer Mountain to...Jelenia Góra oczywiście. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. To był wyjątkowy, pełen emocji i wzruszeń dzień, ale najważniejsze, że spędziliśmy go RAZEM.
Radosnego Dnia Niepodległości! 
 

Więcej →

 • Niedziela, 11 listopada 2018
 • Ilona Rajkowska
Konkurs Pięknego Czytania 2018

Tradycją naszej szkoły jest Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 13 uczestników z klas IV-VIII, a Jury wybrało trójkę zwycięzców: Karolinę, Kasię i Igora. Gratulacje

Więcej →

 • Wtorek, 30 października 2018
 • Ilona Rajkowska