Próbna Ewakuacja

7 listopada w szkole odbyła się Akcja-Ewakuacja. Na szczęście to były tylko ćwiczenia, ale bardzo ważne ćwiczenia! Uczymy się co robić po usłyszeniu sygnałów alarmowych, wiemy że trzeba bez paniki opuścić budynek szkoły, ustawić się na miejscu zbiórki i słuchać poleceń osób kierujących akcją. Największe wrażenie zrobiła wielka drabina i umiejętności strażaków. Dziękujemy

Więcej →

  • Środa, 13 listopada 2019
  • Ilona Rajkowska
BohaterOn

Napisz kartkę dla powstańca! Akcja BohaterON 2019

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek.
Dlatego uczniowie naszej szkoły włączyli się w tę akcję. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o powstaniu warszawskim, bohaterach walczących o wolność, chcieliśmy osobiście przekazać wyrazy wdzięczności, szacunku i podziwu pisząc czy przygotowując kartkę dla powstańca. Udział w akcji przyniósł nam wiele emocji i wzruszeń.
PAMIĘTAMY !!!

Więcej →

  • Piątek, 08 listopada 2019
  • Mateusz Piechnik
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dzisiaj przedszkolaki i najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i Dzień Postaci z Bajek. Towarzyszyli im sympatyczni bohaterowie książki Renaty Piątkowskiej "Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z Leśnej Polany": Nietoperz Nikodem i Ryś Rysio. To właśnie ich wesołe i pouczające przygody bawiły wszystkich uczestników spotkania. Sala lekcyjna zamieniła się w leśną polanę, a czytelnicy przenieśli się w tajemniczy świat Gangu Słodziaków. To było wyjątkowe spotkanie z książką. Albert Einstein powiedział: "Jeżeli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek."

Więcej →

  • Piątek, 08 listopada 2019
  • Mateusz Piechnik
Cyrk

Nauka nauką, ale czasem jest czas na zabawę i dzisiaj był taki dzień. Artyści z cyrku "Szok" pokazali akrobacje i iluzjonistyczne sztuczki, klaun tradycyjnie zabawiał publiczność, ale i tak najwięcej śmiechu wywołał tańczący polarny niedźwiedź. Przy okazji okazało się, że mamy bardzo odważne, utalentowane dzieci i młodzież, niektórzy kilkakrotnie asystowali przy występach! No i ten wąż...

Więcej →

  • Czwartek, 24 października 2019
  • Ilona Rajkowska
Sobotnia wycieczka Koła Turystyczno- Przyrodniczego

19 października, korzystając z pięknej pogody, członkowie Koła Turystyczno-Przyrodniczego wybrali sie na kolejną wycieczkę. Zwiedzili zamek Bolków, starówkę w Bolkowie oraz gotycki kościół p.w. Św.Jadwigi.

Więcej →

  • Wtorek, 22 października 2019
  • Ilona Rajkowska