Dzień Pustej Klasy

Ten piątkowy dzień mógłby mieć różne nazwy: Dzień Inspirujących Spacerów, Dzień Odkrywania Lasu, Dzień Odpoczynku na Łące, Dzień Parkowych Zabaw – wszystko zależy od tego, jaki pomysł na jego spędzenie znajdą nauczyciele i ich uczniowie. Nosi jednak inną nazwę: to Dzień Pustej Klasy. Obchodzony jest rokrocznie (zawsze w trzeci piątek czerwca) i jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu. Nasza szkoła również włączyła się w te świętowanie. Klasa 1 i 2 lekcje religii spędziła na dworze, spacerując po okolicznych łąkach i lesie podziwialiśmy piękno stworzonego świata, a szalejąc na placu zabaw uwielbialiśmy Pana Boga radością. 🙂

Więcej →

  • Sobota, 16 czerwca 2018
  • Karolina Piechnik
Spotkanie franciszkańskie

W sobotę 9 czerwca w naszej szkole odbyło się nietypowe spotkanie, bo franciszkańskie. Siostry Serafitki zaprosiły dzieci i młodzież ze Ścięgien i okolic by wspólnie spędzić miło czas. Jak zawsze nie zabrakło dobrej zabawy, były tańce, a nawet mecz piłki nożnej. Najważniejszym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył ks. Paweł –neoprezbiter.  Kazanie wygłosił wszystkim już dobrze znany ks. Krzysztof.  A Msze świętą uwieńczyło prymicyjne błogosławieństwo. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy przeżyli ten czas owocnie. No i … czekamy na kolejne rekolekcje.

Więcej →

  • Piątek, 15 czerwca 2018
  • Karolina Piechnik

Dzisiaj po raz ostatni przed wakacjami gościliśmy w naszej szkole muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej. Wysłuchaliśmy koncertu pt. "Muzyka pod chmurką".  Händel, Strauss i Mozart to kompozytorzy dzięki, którym mogliśmy choć na chwilę przenieść się do Austrii i Stanów Zjednoczonych. Poznaliśmy również budowę trąbki. Dziękujemy za miło spędzony czas.

Więcej →

  • Wtorek, 05 czerwca 2018
  • Karolina Piechnik
Uczymy się gry w bule

Codziennie uczymy się czegoś nowego...dzisiaj poznaliśmy tajniki gry w bule, czyli tradycyjną francuską grę towarzyską z elementami zręcznościowymi – pétanque (zwana w Polsce petanką,grą w bule lub grą w kule). Na zdjęciach wszystko wygląda bardzo statycznie, ale emocje były!!! Dzisiaj była nauka, za 2 tygodnie turniej. Zajęcia odbyły się dzięki zaangażowaniu TKKF z Jeleniej Góry. Dziękujemy 

Więcej →

  • Poniedziałek, 04 czerwca 2018
  • Ilona Rajkowska
Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy I, II, III z naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych "Leśne arboretum" w Leśnym Banku Genów Kostrzyca. Pogoda nam sprzyjała, więc pieszo dotarliśmy do celu i wróciliśmy do szkoły. Aktywne zajęcia były zajmujące i przyjemne. W lesie szukaliśmy poznane wcześniej różne gatunki drzew, przytulaliśmy się do brzozy. Obserwowaliśmy  mrówki i ... pływającego w stawie żółwia. Układaliśmy magnetyczne puzzle. Jednak najwięcej emocji przyniosła "ścieżka zmysłów", a przejście po niej wymagało ściągnięcia obuwia, aby bosymi stopami odczuć charakterystykę podłoża. Zajęcia poszerzyły i utrwaliły wiedzę dzieci. Wszyscy poczuliśmy zbliżające wakacje!!!!

Więcej →

  • Poniedziałek, 04 czerwca 2018
  • Karolina Piechnik