Pasowanie na ucznia

Tradycyjnie w Dzień Edukacji Narodowej pierwszaki złożyły swoje ślubowanie. Były wierszyki, piosenki... i ptysie 😁 a przede wszystkim dużo uśmiechu. Te ważne chwile na długo zapiszą się w naszej pamięci.

Więcej →

 • Piątek, 23 października 2020
 • Mateusz Piechnik
Osłanianie nosa i ust - nowe zasady w szkole

Szanowni Rodzice,

sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 zmienia się dynamicznie i wymaga od wszystkich dostosowania się.
Od 10.10.2020 wprowadzone zostały nowe obostrzenia, m.in. obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, czyli także obowiązuje dzieci ( powyżej 5 roku życia) w drodze do i ze szkoły.
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii paragraf 27 punkt 2 oraz punkt 3 pp.15 stanowi, że obowiązek zakrywania nosa i ust nie dotyczy uczniów i dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym oraz osób zatrudnionych w przedszkolu, szkole lub w placówce oświatowej na ich terenie, chyba że kierujący podmiotem postanowi inaczej.
Nakłada to na dyrektorów szkół dużą odpowiedzialność za podjętą decyzję.
Biorąc pod uwagę infrastrukturę naszej szkoły, rozmieszczenie budynków i to, że młodsze klasy praktycznie nie mieszają się i przebywają wyłącznie w budynku B (z tego powodu w tym roku szkolnym mają tutaj świetlicę, a nawet salę komputerową) gdzie są szerokie korytarze i duże sale, postanowiłam, że klasy I-V nadal nie muszą zasłaniać ust i nosa podczas przerw.
Inaczej jest w budynku A, klatka schodowa i mały hol uniemożliwiają zachowanie 1,5 metrowego dystansu między uczniami. Dlatego od 12.10.2020 od uczniów klas VI,VII i VIII, nauczycieli uczących te klasy i pracowników szkoły, wymagać będziemy noszenia maseczek ( przyłbic, bądź innych osłon) w czasie przerw w pomieszczeniach wspólnych (korytarze, toalety)w budynku A. Uczniowie, będą też zakładać maseczki podczas przechodzenia z budynku A do budynku B i korzystania z części wspólnych w budynku B: szatnie, biblioteka, stołówka, sekretariat itp
Drodzy Rodzice,
proszę o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku w tej kwestii, nikt z nas tak naprawdę nie ma 100% pewności, które działania są potrzebne i przynoszą skutek, a które nie. Wszystkim zależy nam na jednym- żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa i utrzymać nauczanie stacjonarne w szkole. Jeśli noszenie maseczek ma nam w tym pomóc, to zróbmy to! Bardzo dziękuję za wyrozumiałość i stosowanie się do dotychczas wprowadzonych zasad, mam nadzieję, że uda nam się przetrwać ten trudny dla wszystkich czas.
Ilona Rajkowska

 

Przypomnienie:

aby maseczka spełniła swoje zadanie należy:

 1.      zakładać i zdejmować ją w taki sposób, aby nie dotykać jej powierzchni wewnętrznej, tej która styka się z naszą twarzą;
 2.      po zdjęciu należy ją lub schować do specjalnego opakowania, tak by powierzchnia wewnętrzna była chroniona przed kontaktem z otoczeniem;
 3.      przy wyjmowania maseczki z opakowania i następnie zakładaniu maseczki, należy dbać, aby nie dotykać wewnętrznej powierzchni maseczki i dobrze jest przed tym zdezynfekować ręce;
 4.      maseczkę należy nosić tak długo jak to zaleca producent. Maseczki jednorazowe ok. 2 do 3 godzin i po tym należy je wyrzucić w prawidłowy sposób, tak by nie zagrażały one innym osobom. ( Do specjalnego pojemnika na odpady medyczne) Dłużej można posługiwać się maseczkami wielorazowego użytku, ale i te zwykle powinny być każdorazowo używane nie dłużej niż jeden dzień, a potem wyprane.

Więcej →

 • Niedziela, 11 października 2020
 • Ilona Rajkowska
Modele DNA

Modele DNA wykonane przez uczniów klasy VIII są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne- tak jak informacja genetyczna zawarta w cząsteczce DNA

Więcej →

 • Środa, 07 października 2020
 • Ilona Rajkowska

W zakładce Rodzice, pod hasłem: Co, gdzie, kiedy...są zamieszczane informacje dotyczące kalendarza roku szkolnego, składek, wolnych dni.

Ostatni wpis dotyczy przeglądu stomatologicznego.

Warto tam zajrzeć.

 

Więcej →

 • Wtorek, 22 września 2020
 • Ilona Rajkowska