Gra terenowa: 100 lat Niepodległości Polski

Jak co roku, w ostatnim tygodniu zajęć rozgrywamy grę terenową. Tym razem odbywała się pod hasłem: 100 lat Niepodległości Polski. Zadania do wykonania w drużynach, pod dowództwem "oficerów łącznikowych", tematyką nawiązywały do historii Polski i postaci ważnych dla odzyskania niepodległości. Wszystko  w formie zabawy, bo jest się z czego cieszyć i świętować. Zadania wymagały współpracy uczestników, można, a nawet trzeba było korzystać z telefonów, a także rzadko na lekcjach goszczących sprzętów jak lupy i lornetki. 

Kto odgadnie jaką datę ułożyli uczniowie?

Więcej →

 • Wtorek, 19 czerwca 2018
 • Ilona Rajkowska
Drzewko przyjaźni

 

„Przyjaźń to wielkie drzewo, co chroni nas przed ulewą,

Przyjaźń to roślinka mała, co bez opieki nie działa.”

Zbliżają się wakacje, nasze pierwszaki kończą już pierwszy rok nauki. Ten wyjątkowy czas nie tylko wzbogacił ich wiedzę, ale dał im przede wszystkim nowych przyjaciół. Na znak, że będą za sobą tęsknić wykonali „Drzewko przyjaźni”. Po powrocie z wakacji będzie im przypominało, że mogą na siebie liczyć i wspólnie maja tworzyć zgraną drugą klasę.

Więcej →

 • Poniedziałek, 18 czerwca 2018
 • Karolina Piechnik
Dzień Pustej Klasy

Ten piątkowy dzień mógłby mieć różne nazwy: Dzień Inspirujących Spacerów, Dzień Odkrywania Lasu, Dzień Odpoczynku na Łące, Dzień Parkowych Zabaw – wszystko zależy od tego, jaki pomysł na jego spędzenie znajdą nauczyciele i ich uczniowie. Nosi jednak inną nazwę: to Dzień Pustej Klasy. Obchodzony jest rokrocznie (zawsze w trzeci piątek czerwca) i jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu. Nasza szkoła również włączyła się w te świętowanie. Klasa 1 i 2 lekcje religii spędziła na dworze, spacerując po okolicznych łąkach i lesie podziwialiśmy piękno stworzonego świata, a szalejąc na placu zabaw uwielbialiśmy Pana Boga radością. 🙂

Więcej →

 • Sobota, 16 czerwca 2018
 • Karolina Piechnik
Spotkanie franciszkańskie

W sobotę 9 czerwca w naszej szkole odbyło się nietypowe spotkanie, bo franciszkańskie. Siostry Serafitki zaprosiły dzieci i młodzież ze Ścięgien i okolic by wspólnie spędzić miło czas. Jak zawsze nie zabrakło dobrej zabawy, były tańce, a nawet mecz piłki nożnej. Najważniejszym punktem spotkania była Eucharystia, której przewodniczył ks. Paweł –neoprezbiter.  Kazanie wygłosił wszystkim już dobrze znany ks. Krzysztof.  A Msze świętą uwieńczyło prymicyjne błogosławieństwo. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy przeżyli ten czas owocnie. No i … czekamy na kolejne rekolekcje.

Więcej →

 • Piątek, 15 czerwca 2018
 • Karolina Piechnik

Dzisiaj po raz ostatni przed wakacjami gościliśmy w naszej szkole muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej. Wysłuchaliśmy koncertu pt. "Muzyka pod chmurką".  Händel, Strauss i Mozart to kompozytorzy dzięki, którym mogliśmy choć na chwilę przenieść się do Austrii i Stanów Zjednoczonych. Poznaliśmy również budowę trąbki. Dziękujemy za miło spędzony czas.

Więcej →

 • Wtorek, 05 czerwca 2018
 • Karolina Piechnik