Bal karnawałowy

Ach co to był za bal!

Klasy I-III wspólnie bawiły się na zabawie karnawałowej.  Były tańce połamańce i różne konkurencje, między innymi malowanie paznokci przez chłopców, karmienie się kisielem przy zamkniętych oczach czy zjadanie pączka bez użycia rąk. Śmiechu było co niemiara.

Szkoda tylko, że nie wszyscu uczniowie mogli uczestniczyć w balu, ponieważ zmogła ich choroba.

Zapraszamy na następną zabawę, już za rok o tej samej porze ;-)

Wioletta Gajowska

Więcej →

  • Czwartek, 18 stycznia 2018
  • Ilona Rajkowska

Boże Narodzenie to pełen miłości i okres oczekiwania na przyjście nowonarodzonego Dzieciątka.W ten piękny czas adwentowy uczniowie naszej szkoły przedstawili Jasełka "W krainie bajek i baśni". W przedstawieniu brały udział te najmłodsze jak i najstarsze pociechy.

Wspólny trud wielu prób nie poszedł na marne a Jezusowi pokłon oddały postaci bajkowe.
I my również pospieszmy do żłóbka by oddać hołd Dzieciątku.

Zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

przygotowała: W. Gajowska

Więcej →

  • Piątek, 22 grudnia 2017
  • Ilona Rajkowska
Odwiedziny Mikołaja

Tradycyjnie w okolicach 6 grudnia odwiedza naszą szkołę Mikołaj. W tym roku również nie zawiódł dzieci i nie tylko  przywiózł prezenty, ale i poprowadził zabawę z tańcami. Spotkanie z Mikołajem zorganizował Związek Gmin Karkonoskich.

Więcej →

  • Środa, 13 grudnia 2017
  • Ilona Rajkowska
Międzyszkolny konkurs recytatorski w języku niemieckim

W dniu 30.11.2017 odbył się w Szkole Podstawowej w Czernicy konkurs recytatorski w języku niemieckim dla kl.I-III oraz IV-VII. W konkursie brało udział 5 szkół: SP z Kowar, SP z Sosnówki, SP z Podgórzyna, Sp z Czernicy i SP ze Ściegien. Naszymi reprezentantami byli: Natalia Truszyńska z kl.I w wierszu pt. " Eins,zwei", Oliwia Trubiłowicz z kl.II - " Fingerfamilie", Piotr Kowalczyk z kl.IV - " Was machst du", Katarzyna Polowczyk - " Im Winter" , Dominik Rajkowski- " Was Tiere koennen" oraz Lena Mair w wierszupt. " Panther".

Wszyscy uczestnicy wypadli dobrze,ale konkurencja była mocna.W klasach młodszych udało nam się wywalczyć dwa wyróżnienia przez Natalkę i Oliwię.Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i udział w potyczkach międzyszkolnych:)

Więcej →

  • Środa, 06 grudnia 2017
  • Jolanta Soćko
11 listopada- Święto Narodowe

Dzisiaj, podczas uroczystej akademii, świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa V i VI przedstawiły w wierszach i piosenkach historię tamtych dni. Po 123 latach niewoli Polska znowu była na mapach świata!

Więcej →

  • Piątek, 10 listopada 2017
  • Ilona Rajkowska