Spotkanie z Panem Janem Moszkowskim

Wczoraj o trudnych losach Polaków na Kresach Wschodnich, które niegdyś leżały w granicach Polski, a dziś należą do Ukrainy, opowiadał pan Jan Moszkowski. W roku 100 -lecia odzyskania niepodległości, warto przypominać, że nie zawsze mogliśmy się cieszyć pokojem i wolnością.

Więcej →

  • Piątek, 05 października 2018
  • Ilona Rajkowska
Projekt:

Bierzemy udział w projekcie edukacyjnym "Poznaj las z Leśnym Bankiem Genów w Kostrzycy. Nauczyliśmy się już rozróżniać drzewa po ich szyszkach i liściach, poznaliśmy niektóre ptaki i dźwięki jakie wydają. Dowiedzieliśmy się co daje nam las oraz dlaczego mrówki są pożyteczne. Na ten temat wykonaliśmy również plakaty pod koniec naszych warsztatów. Mieliśmy również okazję zobaczyć jak wygląda praca w Leśnym Banku Genów, na przykład jak wydobywa się nasiona z szyszek oraz jak robi im się zdjęcia roentgenowskie.

 A.Adamek

Więcej →

  • Środa, 03 października 2018
  • Ilona Rajkowska

Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji programiu "Umiem pływać!" organizowanego przez Termy Cieplickie. Co tydzień uczniowie klasy drugiej uczestniczą w lekcjach pływania. Zajęcia są doskonałym sposobem na wyłonienie talentów pływackich oraz zachęcenie dzieci do korzystania z  tej formy aktywności fizycznej. Zajęcia w ramach projektu to przede wszystkim możliwość skorzystania z lekcji podstawowych umiejętności pływania, ale również rozwijanie i podnoszenie sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki. W ramach akcji dzieci, poza praktyczną wiedzą, zdobywają również wiedzę teoretyczną z zakresu bezpieczeństwa. Jak widać, wizyty na basenie to nie tylko nauka, ale i świetna zabawa!

Więcej →

  • Poniedziałek, 01 października 2018
  • Karolina Piechnik
Czekolada dla Malawi

Na początku września ogłosiliśmy w naszej szkole zbiórkę czekolady pod hasłem "Czekolada dla Malawi". Malawi jest krajem w południowo- wschodniej Afryce. Nasz słodki podarunek trafi drogą morsko-lądową do regionu Nkhata Bay, do plemienia Tonga, jednego z najuboższych plemion. Miejmy nadzieję, że paczka dotrze akurat na święta Bożego Narodzenia. 
Zapraszam na stronę Fundacji Dzieci Afryki, by zapoznać się z sytuacją http://dzieciafryki.com/nasza-klasa-tonga/ 
lub na Facebooku Tonga Heritage Band 
Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy. 
Czekolady można jeszcze przynosić - do piątku!

Więcej →

  • Środa, 26 września 2018
  • Ilona Rajkowska