Projekt:

Hasło: "Z książką Ci do twarzy" zawsze aktualne!

Zapraszamy do obejrzenia wystawy zdjęć, które powstały w ciągu kilku miesięcy realizowania projektu bibliotecznego  pod tym tytułem. I wcale nie jest łatwo zgadnąć, kto schował się za okładką ;)

Więcej →

  • Poniedziałek, 06 listopada 2017
  • Ilona Rajkowska
Konkurs Pięknego Czytania 2017

Wieloletnią szkolną tradycją jest konkurs Pięknego Czytania. Uczniowie prezentują fragment wybranej przez siebie książki, którą polecają do poczytania dla "przyjemności".

Więcej →

  • Środa, 25 października 2017
  • Ilona Rajkowska
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W tym roku szkolnym po raz drugi uczestniczyliśmy w "Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia".Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. 

Więcej →

  • Środa, 25 października 2017
  • Ilona Rajkowska
Pasowanie pierwszoklasistów

13 pażdziernika 2017 na długo zapadnie nam w pamięci. Tego dnia pierwszaki stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. W inscenizacji, którą przygotowały wraz z uczniami klasy VI, udowodniły nam , że wiele potrafią. Dzieci śpiewały, recytowały a nawet grały na garnkach. Takich zdolnych uczniów mamy. ;-)

Na koniec Natalia, Filip, Dawid, Wiktoria i Sandra złożyli uroczyste przyrzeczenie a pan Dyrektor pasował dzieci, przyjmując ich do społeczności uczniowskiej.

Życzymy naszej Superpiątce samych sukcesów w szkole i odkrywania tego co nowe bo "Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony."

Wioletta Gajowska

Po tej pięknej uroczystości Samorząd szkolny przedstawił kilka wesołych scenek z życia szkoły, bo świętowaliśmy także Dzień Edukacji Narodowej

 

Więcej →

  • Wtorek, 17 października 2017
  • Ilona Rajkowska
Spacer w koronach drzew

"Dnia 26.09.pojechalismy na wycieczkę do Czech (Jańskie Łaźnie). Pojechało nas 10 osób i jechalismy na dwa auta.. Droga za duzo nie zajęła, bo byliśmy nawet przed czasem. Wielka konstrukcja zbudowana z drewna zrobiła na większości klasy wielkie wrażenie. Kiedy przeszliśmy już drogę na samą górę, przeczytaliśmy informację, że cała wieża ma 42 metry. Potem były zakupy w sklepie, większość kupiła czekoladę z fotografia konstrukcji. Potem zeszliśmy do miasta. gdzie kupiliśmy lemoniadę z ogórka, która była przepyszna. Na sam koniec pojechaliśmy do schroniska, gdzie kiedyś pracował tata Olka przez 15 lat.Wycieczka byuła super. polecam taką wycieczkę na przyszłość" Jakub Szaciłło- Kulikowski, klasa V

Więcej →

  • Wtorek, 17 października 2017
  • Ilona Rajkowska