Dzień Edukacji Narodowej

W naszej szkole z okazji Dnia Edukacji narodowej dużo siedziało! Na miły początek dnia, mieliśmy okazję do kontaktu na "żywo" z muzykami Filharmonii Dolnośląskiej, a niektórzy oprócz wysłuchania koncertu mogli dotknąć ciekawych instrumentów. Potem był debiut Pierwszoklasistów na dużej scenie i uroczyste pasowanie ich na uczniów., po czym nastąpiła szybka zmiana scenografii, sala zamieniła się w galerię karykatur, a uczniowie przedstawili swoje niespodzianki: były piosenki, wierszyki, żarty, a nawet występy akrobatyczne. Wszystko przygotowane od serca i w największej tajemnicy. Na zakończenie młodsze dzieci spotkały się z panem Ryszardem Kiełkiem, wolontariuszem kawalerem Orderu Uśmiechu i koordynatorem akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Bardzo wszystkim dziękujemy za życzenia, uśmiechy, spotkania, kwiaty, słodkie prezenty i ...piękne portrety.

Więcej →

  • Wtorek, 19 października 2021
  • Ilona Rajkowska
Projekt Badacze i Laboranci

W okresie od października 2021 do marca 2023 roku  w Szkole Podstawowej w Ścięgnach realizowany będzie projekt Badacze i Laboranci - czyli kompleksowy system wsparcia rozwoju uczniów szkół podstawowych”. Dzieci mają możliwość bezpłatnego udziału w dodatkowych zajęciach, rajdach i wycieczkach. Będą one prowadzone zarówno przez nauczycieli jak i osoby z zewnątrz.

 

Harmonogram zajęcia dostępnych w ramach projektu:

Tygodniowy harmonogram zajęć w szkole

 

Więcej →

  • Niedziela, 10 października 2021
  • Ilona Rajkowska
Nagrodzeni w Konkursach Fotograficznych

Uczniowie naszej szkoły wieli udział w konkursach fotograficznych organizowanych przez Związek Gmin Karkonoskich:

- „Segregacja z przymrużeniem oka”

- Pokaż, jak czystą masz okolicę, w której mieszkasz”

- „Wakacje z przyrodą

Jest nam miło poinformować, że nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

 

Więcej →

  • Poniedziałek, 04 października 2021
  • Mateusz Piechnik
Cenne rady

 28 wrzesnia gościliśmy Teatr Lalek Bajka. Przedszkolaki i uczniowie młodszych klas obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Cenne rady". Lalkowe postacie pokazywały dzieciom  jak unikać zagrożeń na ulicy, czyli przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców lub opiekunów. Uczyły również aby nie ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości, nie przyjmować od nich prezentów.

Więcej →

  • Niedziela, 03 października 2021
  • Ilona Rajkowska