Wycieczka do Parku Krajobrazowego Doliny Bobru

22.04.2023 r. w ramach projektu "Badacze i Laboranci" odbyła się wycieczka do Parku Krajobrazowego Doliny Bobru. Rozpoczęliśmy od podziwiania panoramy Kotliny Jeleniogórskiej z "Grzybka" na Wzgórzu Krzywoustego, następnie przeszliśmy zielonym szlakiem-fragmentem Szlaku Zamków Piastowskich do Wieży Książęcej w Siedlęcinie gdzie podziwialiśmy gotyckie malowidła przedstawiające legendy o królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu

Więcej →

  • Środa, 26 kwietnia 2023
  • Ilona Rajkowska
Sukcesy w biegach przełajowych

Mamy złoto, srebro i brąz! Dnia 21 kwietnia reprezentacja naszej szkoły brała udział w Mistrzostwach Powiatu Karkonoskiego w biegach przełajowych LZS. Szczególne gratulacje dla Franciszka Janika za zdobycie złotego medalu w biegu na 800m, Zosi Chitro, która zdobyła srebrny medal na dystansie 200m oraz dla Jędrzeja Gajowskiego za zajęcie trzeciego miejsca w biegu na 800m. Gratulacje dla wszystkich uczestników.

25 kwietnia nasi medaliści wzięli udział w rozgrywkach na szczeblu całego województwa: w Mistrzostwach Dolnego Śląska, na których zdobyli: Zosia 5 miejsce w biegu na 200 metrów  i Franek również 5 miejsce w biegu na 800 metrów. Gratulujemy!!!

Więcej →

  • Poniedziałek, 24 kwietnia 2023
  • Ilona Rajkowska
Niebieskie Igrzyska

W piątek w naszej szkole odbyły się Niebieskie Igrzyska. Było to wydarzenie ogólnopolskie, będące częścią obchodów Światowego Miesiąca Wiedzy na temat Autyzmu. Miały charakter edukacyjny i sportowo integracyjny. W zajęciach brały udział klasy od 1 do 5 i oczywiście przedszkole. Igrzyska wykazały, że każdy może być sportowcem i osiągać sukces na miarę swoich możliwości, a przy tym świetnie się bawić. Konkurencje drużynowe służyły integracji naszych uczniów.

Więcej →

  • Poniedziałek, 24 kwietnia 2023
  • Ilona Rajkowska
Wizyta w siedzibie Straży Pożarnej

Z wizytą u naszych sąsiadów, czyli wspaniałych druhów z Ochotniczej  Straży Pożarneh w Ścięgnach w ich siedzibie. Obejrzeliśmy wyposażenie, które może uratować czyjeś życie, omówiliśmy procedury używania numerów alarmowych w sytuacjach kryzysowych, udzielania pierwszej pomocy, najmłodsi uratowali pluszaka, który potrzebował pomocy, a starsi zajrzeli do wnętrza wozów, oczywiście nie obyło się bez przymierzania kasków i lania wody.

Bardzo dziękujemy za te zajęcia, których nigdy nie jest za dużo, bo uczą jak żyć bezpiecznie!

Więcej →

  • Poniedziałek, 24 kwietnia 2023
  • Ilona Rajkowska
Warsztaty w Muzeum Zabawek w Karpaczu

Klasa 3 odwiedziła Muzeum Zabawek w Karpaczu, gdzie uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych i prelekcji " Wszystko o jajku, czyli kogel mogel dla dociekliwych"

Więcej →

  • Poniedziałek, 24 kwietnia 2023
  • Ilona Rajkowska