Gra terenowa

Pierwszy dzień lata i najdłuższy dzień w roku przywitaliśmy grą terenową. Rok 2022 jest rokiem Wandy Rutkiewicz, wybitnej himalaistki, więc hasłem tegorocznych rozgrywek było wszystko co związane z górami i wspinaczką. Poznawaliśmy szczyty zaliczane do Korony Ziemi, uczyliśmy się wiązać węzły, a nawet nosiliśmy się w "lektyce" nawiązując do dawnej tradycji wnoszenia turystów na Śnieżkę przez tragarzy. Był bliski kontakt z Yeti, piosenka turystyczna wystukana na bum bum rurkach, a na koniec talon na małą przekąskę w "schronisku".

Więcej →

  • Środa, 13 lipca 2022
  • Ilona Rajkowska
Festyn Ekologiczny w Bukowcu 2022
Jak co roku, nasi uczniowie brali udział w Ekologicznym Festynie Pełnym Atrakcji zorganizowanym przez Związek Gmin Karkonoskich.
W trakcie spotkania wzięliśmy udział w konkursach rysowania na szkle oraz przebrań ekologicznych, a także odebraliśmy nagrody za konkurs fotograficzny.
W czasie festynu czekało na nas mnóstwo edukacyjnych atrakcji. Dzieci wzięły również udział w Indywidualnym konkursie na najlepsze przebranie proekologiczne i mamy sukcesy !!!!!!! 2 naszych przedszkolaków z grupy młodszej Tymon Suwała zajął 1 miejsce a Nataszka Świętek 2 miejsce -
GRATULACJE DLA DZIECI I RODZICÓW

Więcej →

  • Wtorek, 21 czerwca 2022
  • Ilona Rajkowska
Turniej szachowy

13.06. nasi szachiści mieli okazję rozegrać towarzyski turniej szachowy w klubie szachowo- brydżowym prowadzonym przez p. Lecha Rebisza w Piechowickim Ośrodku Kultury. Nasi  uczestnicy mieli okazję zagrać z dziećmi uczęszczającymi do tamtejszego klubu. Udział w turnieju brały również dzieci ze szkoły w Piechowicach i Szklarskiej Poręby. Dla naszych dzieci było to pierwsze takie spotkanie a zarazem ogromne wyzwanie, bo nie było łatwo. Mimo to zdobyliśmy dwa równoległe 3 miejsca. Wszyscy dzielnie walczyli 🙂🙂 Bylo mnóstwo emocji i wrażeń. Jesteśmy z naszych szachistów bardzo dumni Igor, Franek, Kuba i Adaś brawo dla Was 👍🙂

Więcej →

  • Wtorek, 14 czerwca 2022
  • Ilona Rajkowska
Uczę się bezpiecznie żyć

31.05.2022 wzięliśmy udział w finale konkursu UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ w SP nr 10 w Jeleniej Górze. Reprezentanci z kilkudziesięciu szkół wykonywali zadania związane z tematyką bezpieczeństwa dnia codziennego, w tym udzielanie pierwszej pomocy oraz tematyką edukacji ekologicznej. Nasz reprezentant Piotr Kowalczyk zajął 15. miejsce ( na 30 uczestników)  w kategorii uczniów z klas 7-8. GRATULUJEMY!!!

Więcej →

  • Poniedziałek, 06 czerwca 2022
  • Ilona Rajkowska