Recepta na pyszne i zdrowe odżywianie
"Recepta na przyszne i zdrowe odżywianie"
W Naszej szkole promujemy "zdrowy styl życia", wiemy na czym polega zdrowe odżywianie i jak ważne jest znaczenie aktywności fizycznej. Podczas dzisiejszych zajęć uczniowie samodzielnie przygotowali pełnowartościowe i zdrowe menu:
* tortilla z warzywami na kruchej soczystej sałacie
* paróweczki zawijane w cieście francuskim
* twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem
* sałatka z soczystych owoców z dodatkiem miodu
* nachosy z sosem tzatziki
* tosty z chlebka graham
* gofry z mąki pełnoziarnistej z dodatkiem owoców i bitej śmietany oblane pysznym sosem truskawkowym/czekoladowym
*półmisek soczystych mandarynek
*woda z owocami oraz nutą mięty 🙂
......... było pysznie, zdrowo, kolorowo i sportowo!

Więcej →

  • Wtorek, 05 kwietnia 2022
  • Ilona Rajkowska
Zajęcia w świetlicy

W naszej świetlicy jest ciekawie, czas nam płynie na zabawie, czeka Cię tu przygód wiele, tu są Twoi przyjaciele. Bawimy się i uczymy. Przestrzenne budowle ze słomek BAMP! to wyzwanie i ogromna frajda dla naszych małych konstruktorów:-)

Więcej →

  • Wtorek, 05 kwietnia 2022
  • Ilona Rajkowska
Dzień Matematyki

Międzynarodowy Dzień Matematyki i Dzień Liczby Pi ( 3, 14...) upłynął nam na grach, rozwiązywaniu rebusów i programowaniu.

Więcej →

  • Wtorek, 05 kwietnia 2022
  • Ilona Rajkowska
Wycieczka do Doliny Maliny
W sobotę uczniowie klasy 5, w ramach zbierania materiałów na konkurs przyrodniczy, wybrali się na wycieczkę do Doliny Maliny. Razem z Panią od geografii, w zimowej scenerii, poznawali nowe ścieżki i prowadzili obserwacje przyrodnicze. Po drodze widzieli wiele ciekawych drzew, udało się znaleźć i rozpoznać tropy leśnych zwierząt. Odwiedzili też paśnik, przy którym śladów zwierząt było najwięcej. W Dolinie Maliny mogli zaobserwować różne formy działalności górskiego potoku. Jest to bardzo urokliwy obszar. Był też czas na zabawę w śniegu. Spacer leśnymi ścieżkami dał wszystkim dużo radości.
Zajęcia prowadzone w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020
pt. „Badacze i Laboranci - czyli kompleksowy system wsparcia rozwoju uczniów szkół podstawowych”

Więcej →

  • Wtorek, 05 kwietnia 2022
  • Ilona Rajkowska
WF na śniegu

Uczniowie  Klas od 4 do 8 dwukrotnie tej zimy uczestniczyli w zajęciach: "wf na śniegu", podczas których uczyli się jazdy na nartach zjazdowych. Podziękowania dla właściciela wypożyczalni, pana Ķuby, za nieodpłatne wypożyczenie sprzętu😊

Więcej →

  • Wtorek, 05 kwietnia 2022
  • Ilona Rajkowska