Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej

W dniu 24 maja odbył się w Szkole Podstawowej w Sosnówce Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Oprócz gospodarzy w konkursie brały udział Szkoły Podstawowe w Kowarach, w Miłkowie,w Łomnicy, w Podgórzynie oraz Szkoła Podstawowa w Ściegnach.Naszymi reprezantantami byli: Patrycja Polowczyk w piosence " Guten Morgen", duet Natasza Świstuń i Magdalena Chamielec -" Meine Katze heisst Mohr", Katarzyna Polowczyk - "Atemlos" oraz Lena Mair - " Die Sonnenbrille".Zwycięzcami Konkursu w kategorii klas I-IV zostali uczniowie z Sosnówki a w kategorii klas V-VIII uczennica reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 w Kowarach.Poziom konkursu był bardzo wysoki i  cieszymy się z wyróżnienia naszej uczennicy Kasi Polowczyk:)

Więcej →

  • Środa, 29 maja 2019
  • Jolanta Soćko
Warsztaty pod skrzydłami Amnesty International

W ramach programu „Start the Change” realizowanego przez Amnesty International, odbyły się kilkugodzinne warsztaty dla klasy 7 i 8 i dotyczyły zagadnień praw człowieka oraz celów zrównoważonego rozwoju. Drogą głosowania, uczniowie zdecydowali, który z tematów chcieliby szerzej omówić. Wybór padł na prawa równości płci oraz praw kobiet i mężczyzn w różnych sferach życia. Warsztaty koncentrowały się przede wszystkim na dyskusji i wymianie własnych doświadczeń i opinii na temat równego i sprawiedliwego traktowania płci. Zajęcia prowadziły edukatorki Amnesty International

 

Więcej →

  • Środa, 22 maja 2019
  • Ilona Rajkowska
Teatrzyk profilaktyczny

Nasi starsi uczniowie pełni refleksji. Spotkanie z teatrem profilaktycznym "Inspiracja" z Krakowa zmusza do myślenia, czy dobrą drogą podążam, czy mam wiedzę i siłę, aby przeciwstawić się zagrożeniom tego świata. Sztuka pt. "Nad przepaścią" ostrzega, aby nie dać się pokonać złym nałogom, umieć powiedzieć "NIE", być wolnym i szczęśliwym.

Więcej →

  • Poniedziałek, 20 maja 2019
  • Ilona Rajkowska
Dzieci i konie, dwa żywioły

Interdyscyplinarne projekty edukacyjne - zajęcia projektowe rozwijające różnorodne zdolności i zainteresowania dzieci. Ostatnie spotkanie miało miejsce w przecudnym miejscu na ziemi, gdzie konie są wolne. Dzieci również. Nie ma ławek, szkolnej dyscypliny i nudy. Za to była piękna majowa pogoda, sporo nowej wiedzy i bezpośredni kontakt z naturą i najpiękniejszymi zwierzętami - końmi. Half Breed koń terapeuta z przygotowaniem pedagogicznym poprowadził zajęcia prawidłowego obchodzenia się z nim samym. Zaliczone na ocenę celującą. Dziękujemy wspaniałym mamom za transport: Pani Kasi i Karolinie

Małgorzata Hałon

Więcej →

  • Poniedziałek, 20 maja 2019
  • Ilona Rajkowska
Praca metodą projektu

Praca metodą projektu wciąga i angażuje! Uczniowie klasy VI zebrali informacje o upodobaniach i zainteresowaniach koleżanek i kolegów z klas IV -VIII przy pomocy ułożonych przez siebie ankiet. Dane statystyczne zaprezentowali w postaci diagramów słupkowych i kołowych.

Więcej →

  • Piątek, 17 maja 2019
  • Ilona Rajkowska