Sprzątamy Świat

Tradycyjnie włączamy się w akcję Sprzątanie Świata. Tym razem z workami wyruszyli członkowie Koła turystyczno- Przyrodniczego. Dziękujemy:)

Więcej →

  • Wtorek, 22 października 2019
  • Ilona Rajkowska
Pasowanie uczniów I klasy i

Pasowanie na ucznia i Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole- to były chwile pełne uśmiechów, życzeń i podziękowań. Pierwszoklasiści spisali się na medal. Duże brawa dla Samorządu za przygotowanie Gali Złotych Szyszek! Wszystko było niezwykle profesjonalnie przygotowane: nominacje, statuetki, wieczorowe stroje prowadzących. Laudacje dla nominowanych trafione w punkt! To był bardzo miły dzień. Dziękujemy:)

Więcej →

  • Poniedziałek, 14 października 2019
  • Ilona Rajkowska
Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Spotykamy się na uroczystym apelu o godzinie 9.00, na którym będziemy świadkami pasowania pierwszoklasistów, a po nim obejrzymy przedstawienie przygotowane przez Samorząd Uczniowski. Zajęcia przewidziane są do godziny 12.00 Świetlica funkcjonuje normalnie do 16.00

Więcej →

  • Niedziela, 13 października 2019
  • Ilona Rajkowska
Wygrana w Konkursie #OSEWyzwanie

16 nowoczesnych laptopów wraz ze specjalną szafą wyposażoną w punkt dostępowy do internetu - to nagroda jaką w konkursie #OSEWyzwania zdobyła nasza szkoła. Konkurs #OSEWyzwanie został zorganizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji i NASK przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i był skierowany do wszystkich szkół w Polsce w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców. Oprócz laptopów, szkoły, które podjęły #OSEWyzwanie zagwarantują sobie także dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego internetu. Warunkiem udziału szkoły było zgłoszenie do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna oraz przesłanie pracy plastycznej pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia inicjatywy w ramach tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek oraz zgłoszenie nauczyciela do OSE Hero. Nad realizacją prac konkursowych czuwali: pani Ilona Rajkowska i pan Mateusz Piechnik.

W konkursie wzięło udział 1606 placówek w całym kraju, a nagród przyznano 764, w tym w województwie dolnośląskim 34, a w powiecie jeleniogórskim tylko 2 szkoły w Ścięgnach i Sosnówce! Dzisiaj odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów w obecności szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, a na laptopy musimy cierpliwie poczekać :)

Więcej →

  • Środa, 09 października 2019
  • Ilona Rajkowska
Słodki Piątek

4 padziernika, po raz pierwszy, w ramach akcji pod nazwą: "Słodki Piątek" mieliśmy okazję spróbować przepysznych wyrobów naszych wspaniałych Mam, były babeczki i muffinki, orzeszki z orzechowym nadzieniem, serniki, szarlotka i rozmaite ciasta czekoladowe, a wszystkie zniknęły do ostatniego okruszka! Ale to był miły dzień, w dodatku okazało się, że dzisiaj obchodzimy Dzień Uśmiechu🙂Dziękujemy i uśmiechamy się szeroko!

Więcej →

  • Niedziela, 06 października 2019
  • Ilona Rajkowska