Dzień Życzliwości 2019

Dziś, jak co roku, świętowaliśmy Dzień Życzliwości. Na wszystkich uczniów czekała miła (i słodka 😊) niespodzianka, po szkole krążył Pan Listonosz z Życzliwą Pocztą a wszyscy uczniowie ubrani na żółto zwolnieni byli z odpowiedzi. Uczniowie wybrali ze swojego grona najbardziej życzliwą osobę (brawo Olek! 😊) a najbardziej życzliwą w całej szkolnej społeczności została klasa VIII (brawo Wy! ☺️) . Niech atmosfera Dnia Życzliwości trwa cały rok! 

 

Więcej →

  • Czwartek, 21 listopada 2019
  • Ilona Rajkowska
30 rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka

Nasza szkoła wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30.rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.
W ramach tego dnia rozmawialiśmy o prawach dziecka wynikających z Konwencji i zastanawialiśmy się czy aby wszędzie na świecie są przestrzegane. Zapoznaliśmy się z sytuacją dzieci w krajach takich jak Indie, Burundi, Haiti czy Boliwia. Rozwiązywaliśmy również quizy na temat praw dziecka.
Dzień ten uświadomił nam, że pomimo tego iż część tych praw jest dla nas fundamentalna i oczywista (jak prawo do czystej wody, zdrowego odżywiania i edukacji) wiele dzieci na świecie wciąż nie ma do tego dostępu. To była bardzo potrzebna i wartościowa lekcja.
Dla zainteresowanych załączamy link do ulotki o Konwencji o prawach dziecka. (https://www.unicef.pl/…/konwencja-o-prawach-dziecka-ulotka.…) Konwencję można też znaleźć w szkole na głównej tablicy informacyjnej. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tym jakże ważnym dokumentem.

Przygotowała: Agata Adamek

Więcej →

  • Czwartek, 21 listopada 2019
  • Ilona Rajkowska
Święto Niepodległości

 8 listopada dużo się w szkole działo: braliśmy udział w pięknej uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości, odśpiewaliśmy hymn, wysłuchaliśmy innych, ważnych w naszej historii pieśni, a od rana staliśmy w kolejce po słodkości, bo to był kolejny Słodki Piątek, bardzo dziękujemy:)

Więcej →

  • Niedziela, 17 listopada 2019
  • Ilona Rajkowska
Próbna Ewakuacja

7 listopada w szkole odbyła się Akcja-Ewakuacja. Na szczęście to były tylko ćwiczenia, ale bardzo ważne ćwiczenia! Uczymy się co robić po usłyszeniu sygnałów alarmowych, wiemy że trzeba bez paniki opuścić budynek szkoły, ustawić się na miejscu zbiórki i słuchać poleceń osób kierujących akcją. Największe wrażenie zrobiła wielka drabina i umiejętności strażaków. Dziękujemy

Więcej →

  • Środa, 13 listopada 2019
  • Ilona Rajkowska
BohaterOn

Napisz kartkę dla powstańca! Akcja BohaterON 2019

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń świadomość jego znaczenia stopniowo zanika. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy. Ludzie Ci zasłużyli na naszą wdzięczność, pamięć i szacunek.
Dlatego uczniowie naszej szkoły włączyli się w tę akcję. W trakcie zajęć rozmawialiśmy o powstaniu warszawskim, bohaterach walczących o wolność, chcieliśmy osobiście przekazać wyrazy wdzięczności, szacunku i podziwu pisząc czy przygotowując kartkę dla powstańca. Udział w akcji przyniósł nam wiele emocji i wzruszeń.
PAMIĘTAMY !!!

Więcej →

  • Piątek, 08 listopada 2019
  • Mateusz Piechnik