Myśliborski Festyn Przyrodniczy

Piękna pogoda sprzyja wycieczkom. 25 maja starsi uczniowie wyjechali uczyć się przyrody w plenerze. Wzięliśmy udział w Szkolnym Myśliborskim Festynie Przyrodniczym. W programie były rozmaite warsztaty, zajęcia w terenie oraz konkursy. Każda konkurencja była punktowana i uwaga...nasza szkoła zajęła 3 miejsce spośród 6 zaproszonych szkół, a nagrodą jest kolejny wyjazd dla całej grupy na wybrane warsztaty!

Więcej →

  • Czwartek, 31 maja 2018
  • Ilona Rajkowska
Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

W dniu 23.05.2018 odbył się w naszej szkole Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Klasa IV reprezentowała Niemcy, klasa V - Szwajcarię, klasa VI- Austrię oraz klasa VII- Lichtensztein.Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach: Quiz, plakat, stroje ludowe:męski i żeński, sławni ludzie,piosenka, oraz potrawa.Pisemny test wiedzy na temat krajów DACHL wypadł bardzo dobrze we wszystkich klasach. Część ustna była zróżnicowana i zawodnicy walczyli dzielnie w pozostałych konkurencjach.Po prezentacji plakatów przedstawiających ciekawostki z Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu pojawiły się postaci w strojach ludowych. Na uwagę zasłużył strój bawarski prezentowany przez Sabinę i Mateusza a prawdziwą furrorę zrobiła " Helga" czyli Igor w stroju żeńskim:)Sławni ludzie to w tym roku: Wilhelm Roentgen, Wilhelm Tell z synem,Roger Federer, Philippe Suchard, Stefan Kraft, Arnold Schwarzenegger oraz punkowy zespół z Lichtensteinu:). Na koniec każda klasa odśpiewała ulubioną piosenkę w języku niemieckim i rozpoczęła się uczta, podczas której można było spróbować potraw z różnych krajów.

Pierwsze miejsce zajęła Szwajcaria czyli klasa V, drugie miejsce Austria- klasa VI, trzecie miejsce Lichtenstein- klasa VII oraz czwarte Niemcy- klasa IV.

Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę:)

Więcej →

  • Piątek, 25 maja 2018
  • Jolanta Soćko
Warsztaty zielarskie

Dzisiaj kolejne warsztaty przedsiębiorczości w ramach Projektu- Eksperymentuję... Uczyliśmy się zaparzać herbatkę z dostępnych w pobliżu roślin. Najpierw udaliśmy się więc po zbiory. Wykorzystaliśmy młode pędy świerkowe, liście brzozy, klonu, dębu i babki lancetowatej. Napar był pyszny, ale okazało się, że wszystkie te rośliny można maczać w gorącej czekoladzie i to danie podbiło nasze serca. Wcześniej z przyniesionych gałązek czarnego bzu zrobiliśmy bransoletki i naszyjniki i dużo dowiedzieliśmy się o niezwykłych właściwościach leczniczych tego krzewu. A wszystko pod okiem pana Macieja Zawieruchy.

 

Więcej →

  • Niedziela, 20 maja 2018
  • Ilona Rajkowska
Manewry Pierwszej Pomocy

Nazwa akcji, która odbyła się wczoraj brzmi bardzo bojowo: "Manewry Pierwszej Pomocy". Dzielni ratownicy ( w żółtych kamizelkach) z klasy siódmej prezentowali umiejętności, jakich nabyli podczas kilku miesięcy ćwiczeń pod okiem pani Elżbiety Bagińskiej. Możemy się przy nich czuć bezpiecznie bo potrafią: przeprowadzić resuscytację i opatrywać rany. Po prezentacji instruowali młodszych uczniów jak udzielać pierwszej pomocy. Manewry zakończyły się degustacją zdrowych przekąsek m. in. marchewkowego ciasta i koktajli owocowo-warzywnych. Brawo, jesteśmy z Was dumni!

Więcej →

  • Piątek, 18 maja 2018
  • Ilona Rajkowska
Malowanie na folii

Dzisiaj nasi szkolni artyści wyszli w plener, ale zamiast sztalug używali przezroczystej folii. Efekt niesamowity. Ciekawe jak ich prace będą wyglądały po deszczowym weekendzie? ;)

Zajęcia odbywają się pod kierunkiem pani Wioletty Gajowskiej w ramach projektu: „Eksperymentuję - Rozwój Kompetencji Kluczowych oraz matematyczno-przyrodniczych i TIK uczniów szkół podstawowych Aglomeracji Jeleniogórskiej”

Więcej →

  • Piątek, 11 maja 2018
  • Ilona Rajkowska