Szanowni Rodzice i Absolwenci Klasy 8
W związku z istniejącą sytuacją epidemiczną w kraju informuję, że zakończenie roku szkolnego dla uczniów klasy 8 odbędzie się 26 czerwca o godz. 9.00 na boisku szkolnym
 Zapraszamy Rodziców i Uczniów (oczywiście w maseczkach:).
Szanowni Rodzice i Uczniowie klas 2-7
W związku z istniejącą sytuacją epidemiczną w kraju informuję, że nie będzie tradycyjnego zakończenia roku szkolnego, ale świadectwa uczniowie mogą  odebrać  z rąk wychowawcy klasy na boisku szkolnym, z zachowaniem dystansu i w maseczkach,  w dniu 26 czerwca w piątek według harmonogramu:

9:30  klasa II i V
10: 00 klasa III i VI
10:30 klada IV i VII

Świadectwa uczniów, którzy nie odbiorą ich w dniu zakończenia roku szkolnego oraz świadectwa uczniów klasy I,  będą do  odbioru w sekretariacie szkolnym, po uzgodnieniu telefonicznym.

Więcej →

  • Poniedziałek, 22 czerwca 2020
  • Ilona Rajkowska
#SuperKoderzy w Ścięgnach

Zakończyliśmy roczny projekt edukacyjny Fundacji Orange, w którym uczyliśmy się programowania. Wraz z klasą V realizowaliśmy ścieżkę "Łowcy skarbów" bardzo mocno związaną z historią. Dzięki udziałowi w projekcie #SuperKoderzy podnieśliśmy swoje kompetencje cyfrowe, a grant finansowy otrzymany od Fundacji przeznaczyliśmy na zakup tabletów. W maju zgłosiliśmy się do kolejnej edycji, z zamiarem realizacji ścieżki "Pogromcy internetu", wysyłając pracę konkursową w której mieliśmy pokazać nasze cyfrowe dokonania:

SUPERKODERZY sp SCIENY

Jest nam szalenie miło, że nasze dokonania naszej szkoły w programowaniu i podnoszeniu kompetencji cyfrowych docenia Starosta powiatu jeleniogórskiego i  lokalne media. To dla nas ogromne wyróżnienie. DZIĘKUJEMY!

https://www.facebook.com/powiat.jeleniogorski99/posts/821503401711612

https://www.jelonka.com/koderzy-ze-sciegien-87933

 

Więcej →

  • Sobota, 20 czerwca 2020
  • Mateusz Piechnik

Informuję o dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych:  12 czerwca ( piątek) oraz   w związku z organizacją egzaminu ósmej klasy  dni: 16-18.06.2020 ( wtorek, środa, czwartek)

Więcej →

  • Poniedziałek, 08 czerwca 2020
  • Ilona Rajkowska
Zajęcia on-line w Centrum Nauki Kopernik

Jak wykorzystać zwykłą butelkę po wodzie do samodzielnego odkrywania praw fizyki? Sprawdzili to uczniowie z naszej szkoły. W ramach „Programu Nauka dla Ciebie” odbyły się zajęcia online przygotowane i poprowadzone przez zespół specjalistów Centrum Nauki Kopernik. W trakcie zajęć uczniowie klas 4-8 rozmawiali o ciśnieniu. Co to jest? Jak powstaje? Zobaczyli jak działają półkule magdeburskie.
To była niecodzienna okazja, by odkryć naukową pasję bez wychodzenia z domu

Więcej →

  • Środa, 03 czerwca 2020
  • Ilona Rajkowska