Dzień Pustej Klasy w naszej szkole.

14 czerwca obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy! To już czwarta edycja tego święta edukacji w naturze. Obserwowanie natury i nauka w przyrodzie jest inspirująca, ale wciąż tysiące dzieci w polskich szkołach spędza czas siedząc w ławkach. To przede wszystkim dla nich jest Dzień Pustej Klasy.

 

 

Więcej →

  • Poniedziałek, 17 czerwca 2019
  • Mateusz Piechnik
Dzień Pustej Klasy -gra terenowa

Dzisiaj był Dzień Pustej Klasy: w plenerze też można się uczyć i to jest o wiele przyjemniejsze! 
U nas tradycyjnie odbywa się gra terenowa. W tym roku przygotowaniem i organizacją gry, całkiem samodzielnie zajęli się nasi "prawie" absolwenci. Motywem przewodnim były klimaty lat 80- tych, muzyczne, filmowe. Jedną z konkurencji było wystylizowanie drugiej osoby według panującej wtedy mody - nie było lekko. Nie zabrakło konkurencji zręcznościowych, rozpoznawania roślin i trochę liczenia. A nagrodą była kartka żywnościowa!
Ósmoklasiści - należą Wam się brawa!

Więcej →

  • Piątek, 14 czerwca 2019
  • Ilona Rajkowska

Uprzejmie informuję, że MInister Oświaty podpisał Rozporządzenie z dnia 12 czerwca 2019 r., w którym zarządza, iż zakończenie roku szkolnego 2018/2019 przypada 19.06.2019r.

W naszej szkole uroczystość zaplanowana jest na godzinę 9.00, wcześniej jest Msza Św. o 8.00 w intencji św. pamięci pana dyrektora Leszka Basińskiego

Więcej →

  • Czwartek, 13 czerwca 2019
  • Ilona Rajkowska
Chemiczne sztuczki z domowej kuchni

Eksperymenty... to lubimy najbardziej! 😉 Dzisiaj uczniowie, którzy jeszcze chemii nie mają, przekonali się, że to bardzo ciekawa dziedzina nauki, i że zwykłe substancje chemiczne towarzyszące nam w życiu codziennym mogą być bardzo niebezpieczne. Co warto o nich wiedzieć, co możemy pożytecznie lub dla zabawy wykorzystać, a czego unikać i na co uważać, zaprezentowali nam dzisiaj nasi młodzi chemicy z kółka chemicznego: Laura, Zuza, Dominik, Piotrek, Marek i Igor. Wykonali pokaz eksperymentów, wykorzystując do ich realizacji produkty spożywcze z kuchni. Widzowie mieli okazję zaobserwować znane zjawiska fizyczne, takie jak dyfuzja, konwekcja- napięciowe powierzchniowe cieczy i przemiany chemiczne

Przygotowała pani Danuta Lisowska

Więcej →

  • Wtorek, 11 czerwca 2019
  • Ilona Rajkowska
Dzień Ziemi 2019

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. Hasłem kampanii Dnia Ziemi w 2019 r. jest ochrona zagrożonych gatunków.

Apel przygotowała pani D.Benderz

Więcej →

  • Poniedziałek, 10 czerwca 2019
  • Ilona Rajkowska