Ostatni dzień zajęć szkolnych w 2019 roku

Dzisiaj był ostatni dzień zajęć szkolnych w roku 2019! ???? Po klasowych Wigiliach odbyło się wielkie mierzenie łańcuchów, (wygrała klasa 8) podsumowanie konkursu na najpiękniej udekorowaną klasę ( serce jurorów podbiła klasa 1) wręczenie dyplomów sportowych oraz podsumowanie akcji zbierania karmy dla psów dla "Staruszkowa".
Spotkamy się na lekcjach we wtorek 7 stycznia, ale jeśli ktoś zatęskni za szkołą, 2 i 3 stycznia będzie otwarta świetlica, w godzinach od 8.00 do 16.00

Więcej →

  • Piątek, 20 grudnia 2019
  • Ilona Rajkowska
Jasełka i kiermasz świąteczny

"Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem, dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze Niebo - Ziemi, Niebu - Ziemia Wszyscy wszystkim ślą życzenia"
15 grudnia zdarzył się taki dzień, gości było bardzo wielu, nie wszystkich mogła pomieścić nasza sala.  Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego spotkania. Dziękujemy, że byli Państwo z nami!

Więcej →

  • Czwartek, 19 grudnia 2019
  • Ilona Rajkowska
Wycieczka do Jablonca

Członkowie Koła Turystyczno-przyrodniczego 16 listopada podczas wycieczki koleją po czeskich Karkonoszach zwiedzili Stare Miasto i Muzeum Szkła w Jabloncu. Zbiory w muzeum są przepiękne i warto je odwiedzić!

Dorota Benderz

Więcej →

  • Wtorek, 03 grudnia 2019
  • Ilona Rajkowska
Dzień Życzliwości 2019

Dziś, jak co roku, świętowaliśmy Dzień Życzliwości. Na wszystkich uczniów czekała miła (i słodka ????) niespodzianka, po szkole krążył Pan Listonosz z Życzliwą Pocztą a wszyscy uczniowie ubrani na żółto zwolnieni byli z odpowiedzi. Uczniowie wybrali ze swojego grona najbardziej życzliwą osobę (brawo Olek! ????) a najbardziej życzliwą w całej szkolnej społeczności została klasa VIII (brawo Wy! ???) . Niech atmosfera Dnia Życzliwości trwa cały rok! 

 

Więcej →

  • Czwartek, 21 listopada 2019
  • Ilona Rajkowska
30 rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka

Nasza szkoła wzięła udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa - 30.rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.
W ramach tego dnia rozmawialiśmy o prawach dziecka wynikających z Konwencji i zastanawialiśmy się czy aby wszędzie na świecie są przestrzegane. Zapoznaliśmy się z sytuacją dzieci w krajach takich jak Indie, Burundi, Haiti czy Boliwia. Rozwiązywaliśmy również quizy na temat praw dziecka.
Dzień ten uświadomił nam, że pomimo tego iż część tych praw jest dla nas fundamentalna i oczywista (jak prawo do czystej wody, zdrowego odżywiania i edukacji) wiele dzieci na świecie wciąż nie ma do tego dostępu. To była bardzo potrzebna i wartościowa lekcja.
Dla zainteresowanych załączamy link do ulotki o Konwencji o prawach dziecka. (https://www.unicef.pl/…/konwencja-o-prawach-dziecka-ulotka.…) Konwencję można też znale??ć w szkole na głównej tablicy informacyjnej. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tym jakże ważnym dokumentem.

Przygotowała: Agata Adamek

Więcej →

  • Czwartek, 21 listopada 2019
  • Ilona Rajkowska