Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji programiu "Umiem pływać!" organizowanego przez Termy Cieplickie. Co tydzień uczniowie klasy drugiej uczestniczą w lekcjach pływania. Zajęcia są doskonałym sposobem na wyłonienie talentów pływackich oraz zachęcenie dzieci do korzystania z  tej formy aktywności fizycznej. Zajęcia w ramach projektu to przede wszystkim możliwość skorzystania z lekcji podstawowych umiejętności pływania, ale również rozwijanie i podnoszenie sprawności fizycznej, zachęcanie do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki. W ramach akcji dzieci, poza praktyczną wiedzą, zdobywają również wiedzę teoretyczną z zakresu bezpieczeństwa. Jak widać, wizyty na basenie to nie tylko nauka, ale i świetna zabawa!

Więcej →

  • Poniedziałek, 01 października 2018
  • Karolina Piechnik
Czekolada dla Malawi

Na początku września ogłosiliśmy w naszej szkole zbiórkę czekolady pod hasłem "Czekolada dla Malawi". Malawi jest krajem w południowo- wschodniej Afryce. Nasz słodki podarunek trafi drogą morsko-lądową do regionu Nkhata Bay, do plemienia Tonga, jednego z najuboższych plemion. Miejmy nadzieję, że paczka dotrze akurat na święta Bożego Narodzenia. 
Zapraszam na stronę Fundacji Dzieci Afryki, by zapoznać się z sytuacją http://dzieciafryki.com/nasza-klasa-tonga/ 
lub na Facebooku Tonga Heritage Band 
Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy. 
Czekolady można jeszcze przynosić - do piątku!

Więcej →

  • Środa, 26 września 2018
  • Ilona Rajkowska
Sprzątanie Świata 2018

Zawsze jest dobry dzień na sprzątanie, ale dzisiaj szczególnie
„Sprzątanie świata ” to lekcja szacunku dla środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia. Tydzień wcześniej mieliśmy zajęcia propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a dzisiaj oglądaliśmy prezentacje przygotowane przez uczniów na ten temat, no i wyruszyliśmy w teren.:)
A co Ty możesz zrobić dla środowiska?

Więcej →

  • Piątek, 21 września 2018
  • Ilona Rajkowska

Klasa siódma i ósma obejrzały wspólnie ekranizację książki Arkadego Fiedlera : "Dywizjon 303" w kinie Helios w Jeleniej Górze w ramach programu edukacyjnego "Kino na temat". Pokaz poprzedzony był pogadanką generała lotnictwa. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

 

Więcej →

  • Piątek, 21 września 2018
  • Ilona Rajkowska
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego i odsłonięcia tablicy pamiątkowej

Poleciały balony do nieba, dla Pana Dyrektora i dla nas, na dobry początek nowego roku szkolnego 2018/2019!
Dzisiaj towarzyszyli nam zaproszeni Goście, Przyjaciele, Mieszkańcy Ścięgien i okolic, wszyscy, którym bliski był pan Leszek Basiński, nasz niezwykły Pan Dyrektor, któremu wdzięczna społeczność postanowiła ufundować tablicę pamiątkową. Będzie nas z tego miejsca witał rano, jak robił to codziennie przez 32 lata.
Wszystkim, którzy przybyli na tę uroczystość bardzo serdecznie dziękujemy. 

Życzę Wszystkim uczniom jak najlepszych wyników w nauce, rozwijania zainteresowań i zdolności, Rodzicom życzę  pozytywnego nastawienia, a nauczycielom wytrwałości i satysfakcji. Niech nikomu nie zabraknie dobrego humoru, kreatywności i chęci rozwijania własnych umiejętności.

Więcej →

  • Wtorek, 04 września 2018
  • Ilona Rajkowska