Powitanie wiosny

Wszyscy czekaliśmy na powrót wiosny z utęsknieniem, dlatego też jej pierwszy dzień postanowiliśmy uczcić w wyjątkowy sposób. W tym roku w Pierwszy Dzień Wiosny postawiliśmy na kolory i zabawę. Samorząd szkolny przygotował konkursy na najlepsze wiosenne przebranie w kategorii klasowej i indywidualnej. Gwoździem programu był konkurs "Wiosna we włosach" na najciekawszą fryzurę. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i poczuciem humoru. Na koniec, żeby przepędzić zimę na dobre, poszliśmy utopić marzannę. W czasie przerw na korytarzu czekały na uczniów wiosenne quizy, dobble i koło fortuny.

Więcej →

  • Czwartek, 21 marca 2019
  • Ilona Rajkowska
Wycieczka do Muzeum Porcelany

23 lutego uczniowie należący do Koła turystyczno-fotograficznego pojechali na wycieczkę do Wałbrzycha. Głównym celem było odwiedzenie Muzeum Porcelany. Uczniowie byli zachwyceni zbiorami, niektóre eksponaty pochodziły sprzed 300 lat. Po zwiedzeniu muzeum uczniowie zwiedzili Zamek Czettritzów, Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej, kościół ewangelicko-augsburski oraz podziwiali zabytkowe kamienice na starówce.

Więcej →

  • Piątek, 08 marca 2019
  • Ilona Rajkowska
Wiemy jak w Internecie surfować bezpiecznie - DBI 2019

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony był pod hasłem #DziałajmyRazem, również i nasza szkoła wlączyła się w to przedsięwzięcie. Przez cały miesiąc luty mówiliśmy o bezpieczeństwie w sieci, cyberprzemocy, hejtowaniu. Oglądaliśmy wywiady z osobami, które wpadły w sidła cyberprzemocy. Aby przeciwdziałać takiemu zachowaniu, przygotowaliśmy plakaty informujące o cyberprzemocy i odpowiednim zachowaniu się w sieci. Plakaty ozdobiły korytarze naszej szkoły.

Więcej →

  • Poniedziałek, 04 marca 2019
  • Mateusz Piechnik
Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

Biblioteka- dobre miejsce dla człowieka! Pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona czytelników i po raz pierwszy samodzielnie wypożyczyli wybrane przez siebie książeczki. Życzymy aby była to przyjaźń na całe życie:)

Więcej →

  • Sobota, 02 marca 2019
  • Ilona Rajkowska