Las wokół nas

W dniu 25.04.2018r. w naszej szkole odbyły się zajęcia dla klas I-III pt. "Las wokół nas" prowadzone przez pracownika Leśnego Banku Genów Kostrzyca, Panią Joannę Borowy. Dzieci dowiedziały sie o różnych ciekawostkach związanych z właściwościami drzew. Najbardziej podobało się wszystkim wąchanie olejków eterycznych poszczególnych drzew.

 

Dziękujemy za ciekawe i inspirujące zajęcia.

Uczniowie klas I-III i nauczyciele 

Więcej →

  • Środa, 25 kwietnia 2018
  • Karolina Piechnik
Zmiana kapitana.

Od dziś pierwszaki mają nowego kapitana - panią Karolinę.  To trudny czas jednak dzielni piraci wykazali się dużą odwagą. Czekają ich nowe przygody i trudy podróży przez oceany wiedzy i umiejętności .

Więcej →

  • Poniedziałek, 23 kwietnia 2018
  • Karolina Piechnik
Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji pierwszoklasiści zawitali do szkolnej biblioteki, gdzie uroczyście zostali przyjęci do grona czytelników. Zapoznali się z regulaminem wypożyczania, oglądali różne ciekawe egzemplarze książek: najstarszą, najmniejszą, największą, najgrubszą...Na koniec podpisali swoje karty czytelnika i wybrali dla siebie książki. 

 

Więcej →

  • Poniedziałek, 23 kwietnia 2018
  • Ilona Rajkowska
Czekamy na wiosnę

Wszyscy już mamy dość zimy i wypatrujemy wiosny. Tradycyjnie topiliśmy Marzannę, pierwszoklasiści wykonali kolekcję baranków, zrobiliśmy tez kolorowe plakaty. Wiosno przybywaj!

Więcej →

  • Piątek, 06 kwietnia 2018
  • Ilona Rajkowska
Międzyszkolny Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

W dniu 27.03.2018 odbył się w Szkole Podstawowej w Podgórzynie Międzyszkolny Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych takich jak: Niemcy,Austria , Szwajcaria i Lichtenstein. W konkursie wzięło udział osiem drużyn czteroosobowych ze szkół: SP2  i SP 8 z Jeleniej Góry, SP z Miłkowa, SP z Sosnówki, SP z Czernicy, SP z Podgórzyna , SP 1 z Kowar oraz nasza grupa z SP w Sciegnach.W Podgórzynie reprezentowali nas uczniowie: Milena Skoczek, Dominik Rajkowski, Malwina Popławska oraz Igor Opacki.Drużyna przygotowała się z wiedzy na temat historii,geografii, sławnych ludzi, obyczjów i zwyczajów krajów niemieckojęzycznych...Ostatecznie nasza drużyna nie zajęła miejsca na podium, ale wszyscy zawodnicy walczyli dzielnie w potyczkach międzyszkolnych i w konkursie ustnym wypadliśmy bardzo dobrze.Zyczymy powodzenia w następnych konkursach:)  

Więcej →

  • Czwartek, 05 kwietnia 2018
  • Jolanta Soćko