Lekcja historii w Borowicach

30 maja delegacja z naszej szkoły wzięła udział w Apelu Poległych w Borowicach ku pamięci spoczywających na górskim cmentarzu jeńców wojennych. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce wystąpili ze wzruszającym programem artystycznym, a po nich zespoły „Kosówki” ze Ścięgien oraz „Szafiry” z Miłkowa. To była ważna lekcja historii. A potem tradycyjna grochówka

Więcej →

  • Piątek, 31 maja 2019
  • Ilona Rajkowska
Wycieczka do Krasiejowa i Skansenu Górniczego na Górnym Śląsku

W dniach 27-28.05.2019 odbyła się wycieczka z projektu unijnego, w której brali udział uczniowie i nauczyciele Szkół Podstawowych z Sosnówki oraz ze Sciegien.Z naszej szkoły wybrano 20 uczniów, którzy często i chętnie uczestniczyli w zajęciach dodatkowych,Program dwudniowej wycieczki był bardzo bogaty. W poniedziałek zwiedziliśmy Park Nauki i Ewolucji człowieka w Krasiejowie, gdzie atrakcją była podróż promem kosmicznym i wehikułem czasu.Następnym punktem zwiedzania był ogromny Park dinozaurów z oryginalnym stanowiskiem paleontologicznym, ścieżką edukacyjną i tunelem czasu,Następnie podziwialiśmy Oceanarium prehistoryczne i oglądaliśmy film w kinie 5D, który dostarczył nam wielu emocji.Nocowaliśmy w Chorzowie w domu wycieczkowym tuż koło Stadionu Sląskiego.We wtorek rano pojechaliśmy do Skansenu Górniczego Luiza i spędziliśmy w kopalni pod ziemią ponad dwie godziny słuchając ciekawych opowieści naszego przewodnika.Obiad zjedliśmy w przepięknym Pałacu w Mosznej.Do domów wróciliśmy wieczorem  zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z udanej wycieczki:)

Więcej →

  • Środa, 29 maja 2019
  • Jolanta Soćko
Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej

W dniu 24 maja odbył się w Szkole Podstawowej w Sosnówce Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Oprócz gospodarzy w konkursie brały udział Szkoły Podstawowe w Kowarach, w Miłkowie,w Łomnicy, w Podgórzynie oraz Szkoła Podstawowa w Ściegnach.Naszymi reprezantantami byli: Patrycja Polowczyk w piosence " Guten Morgen", duet Natasza Świstuń i Magdalena Chamielec -" Meine Katze heisst Mohr", Katarzyna Polowczyk - "Atemlos" oraz Lena Mair - " Die Sonnenbrille".Zwycięzcami Konkursu w kategorii klas I-IV zostali uczniowie z Sosnówki a w kategorii klas V-VIII uczennica reprezentująca Szkołę Podstawową nr 1 w Kowarach.Poziom konkursu był bardzo wysoki i  cieszymy się z wyróżnienia naszej uczennicy Kasi Polowczyk:)

Więcej →

  • Środa, 29 maja 2019
  • Jolanta Soćko
Warsztaty pod skrzydłami Amnesty International

W ramach programu „Start the Change” realizowanego przez Amnesty International, odbyły się kilkugodzinne warsztaty dla klasy 7 i 8 i dotyczyły zagadnień praw człowieka oraz celów zrównoważonego rozwoju. Drogą głosowania, uczniowie zdecydowali, który z tematów chcieliby szerzej omówić. Wybór padł na prawa równości płci oraz praw kobiet i mężczyzn w różnych sferach życia. Warsztaty koncentrowały się przede wszystkim na dyskusji i wymianie własnych doświadczeń i opinii na temat równego i sprawiedliwego traktowania płci. Zajęcia prowadziły edukatorki Amnesty International

 

Więcej →

  • Środa, 22 maja 2019
  • Ilona Rajkowska
Teatrzyk profilaktyczny

Nasi starsi uczniowie pełni refleksji. Spotkanie z teatrem profilaktycznym "Inspiracja" z Krakowa zmusza do myślenia, czy dobrą drogą podążam, czy mam wiedzę i siłę, aby przeciwstawić się zagrożeniom tego świata. Sztuka pt. "Nad przepaścią" ostrzega, aby nie dać się pokonać złym nałogom, umieć powiedzieć "NIE", być wolnym i szczęśliwym.

Więcej →

  • Poniedziałek, 20 maja 2019
  • Ilona Rajkowska