II Turniej gry w bule
 

Bule, czyli pétanque - tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi. Pozornie spokojna, ale niezwykle emocjonująca... Dzisiaj, podobnie jak w zeszłym roku, rozegraliśmy turniej tej gry, dzięki uprzejmości TKKF Jelenia Góra. Tym razem zwycięzcami okazali się Marek i Igor, miejsce 2 zajęli Kewin i Kuba oraz 3: Sabina i Patrycja. Dziękujemy bardzo i oczywiście zapraszamy ponownie

Więcej →

  • Poniedziałek, 10 czerwca 2019
  • Ilona Rajkowska
Kuba 10 wśród najszybszych zawodników w województwie!

W dniu 06.06.2019 na stadionie olimpijskim w Wrocławiu odbyły się mistrzostwa Dolnego Śląska w Lekkoatletyce. Naszą szkołę w tych zawodach reprezentował Jakub Szaciłło- Kulikowski. Jakub startował w biegu na 60 m. Po zaciętych eliminacjach zajął 10 miejsce z czasem 8:21 na 56 startujących zawodników. Niestety do finału awansowało tylko 8 zawodników. Wielkie gratulacje dla naszego sprintera. Jeszcze nigdy w historii naszej szkoły, żaden uczeń nie zajął takiego miejsca na zawodach rangi wojewódzkiej.

Więcej →

  • Niedziela, 09 czerwca 2019
  • Ilona Rajkowska
Wycieczka klasy 8 do Poznania

Czy Poznań wart poznania? Zapytajcie ósmoklasistów, którzy właśnie wrócili pełni wrażeń w wakacyjnych nastrojach. Ponieważ panowały 30 stopniowe upały, ochłody szukaliśmy we wnętrzach katedry, Bramy Poznania i muzealnych salach, ale najbardziej schłodziła nas kąpiel w jeziorze Malta! Do tego gra miejska, wieczorne spacery po Rynku i nocne niekończące się rozmowy...

Więcej →

  • Niedziela, 09 czerwca 2019
  • Ilona Rajkowska
Świętujemy Światowy Dzień Ekologii na Festynie w Bukowcu

W środę 5.06. W Światowy Dzień Ekologii, pięcioro naszych finalistów Konkursu fotograficznego "Przyroda Karkonoszy-wody": Kasia, Karolina, Marek, Filip i Tomek wraz z p. Mateuszem otrzymali zaproszenie do udziału w Festynie Ekologicznym przy Pałacu w Bukowcu, który był podsumowaniem całego ekologicznego programu "Edukacja ekologiczna Związku Gmin Karkonoskich - Czyste Karkonosze". Na wszystkich czekało mnóstwo niespodzianek, dodatkowych konkursów, zabaw edukacyjnych i pokazów, a także coś słodkiego na pokrzepienie ciała. Na pochwałę zasługuje również fakt, ze nasza szkoła została wyróżniona w konkursie polegającym na zbieraniu zużytych baterii. Zebraliśmy razem 209,5 kg co daje 2,76 kg na jednego ucznia.

Więcej →

  • Piątek, 07 czerwca 2019
  • Mateusz Piechnik
Wycieczka do Leśnego Banku Genów

31 maja dzieci z klas I,II i III odwiedziły Leśny Bank Genów Kostrzyca. Na zajęciach plastycznych tworzyły prace pokazujące wzrost buka od nasionka do dorosłego drzewa. Wiele interesujących wiadomości przekazała nam pani Joanna Borowy, której bardzo dziękujemy za zaproszenie. Wycieczkę można uznać za udaną!

Więcej →

  • Piątek, 07 czerwca 2019
  • Mateusz Piechnik