Kolorowy Dzień Sportu

Dzień Sportu organizujemy tradycyjnie w ostatnim tygodniu nauki. Tym razem pan Tomek przygotował mnóstwo ciekawych konkurencji, wymagających nietypowych umiejętnosci, np. balansowania po trasie biegu z wypełnionym wodą talerzem, rzucaniem balonem z wodą itp. Woda była słusznie motywem przewodnim tego niezwykle upalnego dnia... A każda klasa miała swój wybrany motyw kolorystyczny. Na zakończenie odbyły się biegi na 500 metrów i mecze piłki nożnej.

Więcej →

  • Czwartek, 22 czerwca 2017
  • Ilona Rajkowska
Witajcie w naszej bajce

Witajcie w naszej bajce, czyli gra terenowa na motywach "Akademii pana Kleksa" J. Brzechwy. Podzieleni na grupy uczniowie wykonywali  kolejne zadania posługując się kartami pracy. Była lekcja kleksografii, naprawy chorych sprzętów, zadania sprawnościowe, językowe, matematyczne, i wiele innych wymagającyh współpracy w grupie i poczucia humoru. Wyjątkowo można było, a nawet trzeba było korzystać z telefonów ( odczytywaliśmy kody QR) oraz pobuszować po ogrodzie szkolnym.

A przy okazji naprawiliśmy kilka szkolnych sprzętów:)

Więcej →

  • Poniedziałek, 12 czerwca 2017
  • Ilona Rajkowska
Jak postępować z psem? Spotkanie z

31 maja odwiedził nas pan Waldemar Leszczyński, który na temat szkolenia psów wie wszystko. Celem spotkania było zmniejszenie ryzyka powstania sytuacji, w których dzieci przez swoje zachowanie przypadkowo sprowokują psa do gryzienia, a także nauczenie ich, jak wybrać najlepszy sposób zachowania się wobec zbliżającego się psa.

Więcej →

  • Środa, 07 czerwca 2017
  • Ilona Rajkowska
Międzyszkolny Konkurs językowy w Karpaczu

W dniu 05.06.2017 odbył się w SP w Karpaczu Międzyszkolny konkurs pt. " Potyczki językowe". W konkursie brały udział drużyny złożone z uczniów klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Sosnówce, ze Szkoły Podstawowej w Karpaczu oraz nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Sciegnach. Naszymi reprezentantami byli Sara Opacka, Lena Mair oraz Jakub Szaciłło- Kulikowski.Konkurs składał się z czterech zadań, sprawdzających wiedzę i umiejętności z języka angielskiego oraz niemieckiego. W zadaniu nr 1 uczniowie  próbowali rozpoznać języki obce, w jakich została zaśpiewana piosenka tytułowa z filmu " Kraina lodu". W zadaniu nr 2 drużyny otrzymały na karteczkach po 15 przysłów w 3 językach; polskim , niemieckim i angielskim. Ich zadaniem było uszeregowanie przysłów zgodnie ze znaczeniem. W zadaniu nr 3 uczniowie musieli przeczytać bezbłędnie i jak najszybciej tzw.łamańce językowe po polsu,angielsku oraz niemiecku. Zadaniem ostatnim  drużyn było wykonanie plakatu zachęcającego do nauki języków obcych.Oceną tego zadania zajął się nauczyciel plastyki natomiast konkurencje językowe oceniały germanistki oraz anglistki zasiadające w jury.

Generalnie nasza Szkoła  w Sciegnach zajęła I miejsce, Sp w Sosnówce zajęła miejsce II, a Sp w Karpaczu-  III miejsce.

 

Więcej →

  • Wtorek, 06 czerwca 2017
  • Jolanta Soćko
Apel Poległych w Borowicach

Tradycyjnie najstarsza klasa w szkole, bierze udział w uroczystości na Cmentarzu Jeńców Wojennych w Borowicach. W obecności weteranów, przedstawicieli władz lokalnych, przedstawicieli szkół, służb mundurowych, harcerzy, złożyli hołd poległym w czasie II wojny światowej.

Więcej →

  • Poniedziałek, 05 czerwca 2017
  • Ilona Rajkowska