Dumni z Polski

Z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole wiele się działo, jedną z atrakcji była "Fotobudka", w której można się było sfotografować w tym szczególnym dniu.

Więcej →

  • Niedziela, 11 listopada 2018
  • Ilona Rajkowska
100 -lecie odzyskania Niepodległości
Dzień Niepodległości to bardzo ważne święto, a 100 rocznica odzyskania miejsca Polski na mapie zasługuje na wyjątkową oprawę. W naszej szkole świętowaliśmy po swojemu, bez patosu, radośnie: podczas wspólnego biegania na "setkę" i podczas gry terenowej, a pogoda nam sprzyjała jak widać! Radości dostarczyły nam też cudne występy taneczne przedszkolaków, ich wykonanie kujawiaka i poloneza wywołało uśmiech i wielkie brawa. Przyszedł też czas na refleksję: podczas występów starszych uczniów, przypomnieliśmy sobie trudne momenty historii, 123 lata starań naszych przodków o odzyskanie wolności. Wspólnie śpiewaliśmy patriotyczne pieśni, a przepiękne wykonanie utworów "Biały Krzyż" i "Gdzie są kwiaty z tamtych lat" poruszyło chyba wszystkich na sali, a w niejednym oku wywołało łzy wzruszenia. Wspólnie odśpiewaliśmy hymn. Potem jedliśmy przygotowane na tę okazję "biało-czerwone" wypieki, bawiliśmy się pozując do zdjęć w "Fotobudce", obejrzeliśmy prezentację o najpiękniejszych zakątkach naszego kraju, poznaliśmy wyniki sondy ulicznej , odgadywaliśmy zaszyfrowane pod angielskimi słówkami miasta polskie bo Deer Mountain to...Jelenia Góra oczywiście. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. To był wyjątkowy, pełen emocji i wzruszeń dzień, ale najważniejsze, że spędziliśmy go RAZEM.
Radosnego Dnia Niepodległości! 
 

Więcej →

  • Niedziela, 11 listopada 2018
  • Ilona Rajkowska
Konkurs Pięknego Czytania 2018

Tradycją naszej szkoły jest Konkurs Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 13 uczestników z klas IV-VIII, a Jury wybrało trójkę zwycięzców: Karolinę, Kasię i Igora. Gratulacje

Więcej →

  • Wtorek, 30 października 2018
  • Ilona Rajkowska
Napisz kartkę dla powstańca! Akcja BohaterON

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.

Więcej →

  • Niedziela, 28 października 2018
  • Mateusz Piechnik
Warsztaty w Myśliborzu

Wyjazd uczniów starszych klas do Myśliborza, był naszą nagrodą w rywalizacji szkół podczas majowego festynu przyrodniczego. Na warsztatach pracowaliśmy w trzech grupach. Każda miała osobno zajęcia z gliny, produkcji mydła i fotosyntezy. Tworzyliśmy ekologiczne mydełka według własnego pomysłu: kształtu, zapachu i koloru. Ładnie zapakowane zabraliśmy do domu na pamiątkę zajęć. W laboratorium chemicznym, przebrani w fartuchy ochronne i okulary prowadziliśmy doświadczenia z fotosyntezy. Zajęcia z gliną wyłoniły wielu artystów. Na zakończenie organizatorzy warsztatów zaprosili nas do pobliskiej restauracji na wspaniałe ruskie pierogi.

Katarzyna Zielińska

Więcej →

  • Środa, 24 października 2018
  • Ilona Rajkowska