Wycieczka klasy 8 do Poznania

Czy Poznań wart poznania? Zapytajcie ósmoklasistów, którzy właśnie wrócili pełni wrażeń w wakacyjnych nastrojach. Ponieważ panowały 30 stopniowe upały, ochłody szukaliśmy we wnętrzach katedry, Bramy Poznania i muzealnych salach, ale najbardziej schłodziła nas kąpiel w jeziorze Malta! Do tego gra miejska, wieczorne spacery po Rynku i nocne niekończące się rozmowy...

Więcej →

  • Niedziela, 09 czerwca 2019
  • Ilona Rajkowska
Świętujemy Światowy Dzień Ekologii na Festynie w Bukowcu

W środę 5.06. W Światowy Dzień Ekologii, pięcioro naszych finalistów Konkursu fotograficznego "Przyroda Karkonoszy-wody": Kasia, Karolina, Marek, Filip i Tomek wraz z p. Mateuszem otrzymali zaproszenie do udziału w Festynie Ekologicznym przy Pałacu w Bukowcu, który był podsumowaniem całego ekologicznego programu "Edukacja ekologiczna Związku Gmin Karkonoskich - Czyste Karkonosze". Na wszystkich czekało mnóstwo niespodzianek, dodatkowych konkursów, zabaw edukacyjnych i pokazów, a także coś słodkiego na pokrzepienie ciała. Na pochwałę zasługuje również fakt, ze nasza szkoła została wyróżniona w konkursie polegającym na zbieraniu zużytych baterii. Zebraliśmy razem 209,5 kg co daje 2,76 kg na jednego ucznia.

Więcej →

  • Piątek, 07 czerwca 2019
  • Mateusz Piechnik
Wycieczka do Leśnego Banku Genów

31 maja dzieci z klas I,II i III odwiedziły Leśny Bank Genów Kostrzyca. Na zajęciach plastycznych tworzyły prace pokazujące wzrost buka od nasionka do dorosłego drzewa. Wiele interesujących wiadomości przekazała nam pani Joanna Borowy, której bardzo dziękujemy za zaproszenie. Wycieczkę można uznać za udaną!

Więcej →

  • Piątek, 07 czerwca 2019
  • Mateusz Piechnik
Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

W dniu 31 maja odbył się w naszej szkole Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych dla klas IV-VI.Jak co roku każda z klas przygotowała wiadomości i ciekawostki na temat trzech krajów: Niemiec, Austrii i Szwajcarii.Klasa IV reprezentowała Niemców, klasa V Szwajcarów a klasa VI Austriaków.Uczniowie rywalizowali w następujących kategoriach:Quiz na temat kraju,prezentacja plakatu przedstawiającego informacje i ciekawostki, prezentacja strojów ludowych: męskiego oraz żeńskiego oraz prezentacja sławnych ludzi z Niemiec, Austrii i Szwajcarii.W piękne stroje ludowe przebrali się Martyna i Maciek z klasy IV, Sabina i Piotrek z kl.V oraz Weronika i Mateusz z kl.VI.W rolę sławnych ludzi wcielili się Emilia - Albert Einstein,Jakub- Jan Sebastian Bach, Krystian- Roger Federer, Maciek- Killian Peier, Kasia - księżniczka SIsi i Kamil- W.A. Mozart.Każda klasa zaśpiewała piosenkę w języku niemieckim: klasa IV-" Meine Katze heisst Mohr", klasa V- " Am Morgen" i kl.VI " Atemlos".Na zakończenie uczniowie kl.VI: Kasia, Mateusz, Weronika, Ola i Patrycja zatańczyli układ taneczny do popularnego utworu niemieckojęzycznego "Phenomenal".W konkursia najlepiej wypadła reprezentacja Austrii i Szwajcarii, tuż za nimi byli Niemcy:)Największą atrakcją była wspólna biesiada, na której można było spróbować specjałów ze wszystkich krajów.Uczniowie przygotowali z pomocą rodziców wspaniałe ciasta np.Tort Sachera, struclę z bakalimi i sosem waniliowym, babeczki.Oprócz słodkości na stole pojawił się pyszny rosół , smaczna sałatka ziemniaczana i kiełbaski duszone w cebulce.Wyroby czekoladowe ze Szwajcarii znikały w mgnieniu oka:))

Jak co roku była to dla wszystkich nauka ale przede wszystkim dobra zabawa:)

Więcej →

  • Niedziela, 02 czerwca 2019
  • Jolanta Soćko
Lekcja historii w Borowicach

30 maja delegacja z naszej szkoły wzięła udział w Apelu Poległych w Borowicach ku pamięci spoczywających na górskim cmentarzu jeńców wojennych. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce wystąpili ze wzruszającym programem artystycznym, a po nich zespoły „Kosówki” ze Ścięgien oraz „Szafiry” z Miłkowa. To była ważna lekcja historii. A potem tradycyjna grochówka

Więcej →

  • Piątek, 31 maja 2019
  • Ilona Rajkowska