Wycieczka do Kamiennej Góry

25 stycznia uczestnicy Koła Turystyczno-Przyrodniczego zwiedzili w trakcie wycieczki do Kamiennej Góry Zaginione Laboratorium Hitlera. Wykwalifikowany przewodnik z Arado Fabryka Historii oprowadził uczniów po podziemiach, odkrywając tajemnice czasów II Wojny Światowej. W trakcie godzinnej podróży w czasie, uczniowie dowiedzieli się o pasjonującej historii - o tym jak polscy bohaterowie pokrzyżowali plany hitlerowcom i wykradli tajemnice ich wunderwaffe. "Projekt Arado" - jest najnowocześniejszym podziemnym kompleksem w Polsce i koniecznie należy je odwiedzić.

Dorota Benderz

Więcej →

  • Czwartek, 06 lutego 2020
  • Ilona Rajkowska
Uczymy się udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem AED

Dzisiaj ósmoklasiści przećwiczyli udzielanie pierwszej pomocy przy pomocy urządzenia AED, zwanego też defibrylatorem. Przekonali się, że w sytuacji zagrożenia życia, nie należy obawiać się użycia tego urządzenia, jeśli jest dostępne, gdyż prowadzi ono przez procedurę bezpiecznej defibrylacji w zatrzymaniu krążenia za pomocą poleceń głosowych i wizualnych.
Takie umiejętności mogą okazać się bezcenne!
Zajęcia odbyły się z udziałem ratownika GOPR.

Więcej →

  • Czwartek, 16 stycznia 2020
  • Ilona Rajkowska
Konkurs Recytatorski

W piątek 10 stycznia, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Oto laureatki: Magda Ch. zdobyła I miejsce, a Emilka, Natasza i Magda K. równorzędne II miejsca

Więcej →

  • Sobota, 11 stycznia 2020
  • Ilona Rajkowska
Ostatni dzień zajęć szkolnych w 2019 roku

Dzisiaj był ostatni dzień zajęć szkolnych w roku 2019! ???? Po klasowych Wigiliach odbyło się wielkie mierzenie łańcuchów, (wygrała klasa 8) podsumowanie konkursu na najpiękniej udekorowaną klasę ( serce jurorów podbiła klasa 1) wręczenie dyplomów sportowych oraz podsumowanie akcji zbierania karmy dla psów dla "Staruszkowa".
Spotkamy się na lekcjach we wtorek 7 stycznia, ale jeśli ktoś zatęskni za szkołą, 2 i 3 stycznia będzie otwarta świetlica, w godzinach od 8.00 do 16.00

Więcej →

  • Piątek, 20 grudnia 2019
  • Ilona Rajkowska
Jasełka i kiermasz świąteczny

"Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem, dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze Niebo - Ziemi, Niebu - Ziemia Wszyscy wszystkim ślą życzenia"
15 grudnia zdarzył się taki dzień, gości było bardzo wielu, nie wszystkich mogła pomieścić nasza sala.  Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego spotkania. Dziękujemy, że byli Państwo z nami!

Więcej →

  • Czwartek, 19 grudnia 2019
  • Ilona Rajkowska