Pomagamy hospicjum dla psów
Lubimy pomagać!
W grudniu została przeprowadzona przez uczniów klasy VI zbiórka darów dla hospicjum: "Staruszkowo" w Krzewiu Małym dla starych i schorowanych psów. Podarowaliśmy: puszki z karmą, koce, kołdry, miski i inne potrzebne rzeczy. Tuż przed Świętami uczniowie klasy VI z wychowawczynią i panem Ireneuszem zawieźli je do "Staruszkowa". Opiekunka piesków, pani Krystyna, bardzo się ucieszyła z prezentów i wszystkim bardzo serdecznie dziękuje.
Dorota Benderz

Więcej →

  • Piątek, 04 stycznia 2019
  • Ilona Rajkowska
Klasa IV i V piecze pierniki

Z okazji Mikołajek klasa 4 i 5 wybrała się na warsztaty pieczenia pierników. Na początku posłuchaliśmy o historii pierników i ich pochodzeniu, następnie sami zabraliśmy się do wałkowania, wycinania wzorków, pieczenia i dekorowania. Część pierniczków została zjedzona ze smakiem już na miejscu. Resztę pierników dzieci postanowiły podarować swoim najbliższym w prezencie. Wspaniale spędziliśmy czas w świątecznej atmosferze. Po zakończonych warsztatach klasa 4 odwiedziła Papugarnię, gdzie mieliśmy okazję podziwiać  i karmić egzotyczne papugi. Oswojone ptaki siadały nam na głowach, rękach i ramionach, zaczepiały i przyglądały się nam z ciekawością. Było to dla nas wszystkich niezapomniane przeżycie. 

Agata Adamek

Więcej →

  • Czwartek, 13 grudnia 2018
  • Ilona Rajkowska
Szkolny Konkurs Recytatorski

Dzisiaj w szkolnym konkursie prezentowali się recytatorzy. Eliminacje do gminnego etapu wygrał Kajetan, 2 miejsce zajęła debiutująca w tym gronie Emilka, 3 miejsce zdobyła Kasia. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za występy. Zwycięzcom gratulujemy.

Więcej →

  • Wtorek, 11 grudnia 2018
  • Ilona Rajkowska
Teatrzyk profilaktyczny

W dniu 4 grudnia klasy IV – VIII obejrzały teatrzyk profilaktyczny pt. „Wyjść poza schemat”
Spektakl dotyczył cyberprzemocy, czyli zagrożeń czyhających na młodych ludzi w Internecie i poprzez telefony komórkowe. Temat ważny i aktualny, a sposób przedstawienia bardzo przypadł widzom do gustu.

Więcej →

  • Poniedziałek, 10 grudnia 2018
  • Ilona Rajkowska
Sukces Kasi w Wojewódzkim Konkursie Bezpieczny KRUSnal

27 listopada odbył się VII Dolnośląski Konkurs "Bezpieczny KRUSnal" w Podgórzynie, w którym wzięłi udział uczniowie  klasy VI: Kasia Polowczyk i Mateusz Erfort. Kasia zajęła II miejsce i otrzymała z rąk pani Dyrektor KRUS- u  nagrodę, radiomagnetofon. Dzieci wzięły udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy prezentowanym przez strażaków. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

 

o konkursie na portalu Jelonka

D.Benderz

Więcej →

  • Czwartek, 06 grudnia 2018
  • Ilona Rajkowska