Z wizytą w lesie

Dzisiaj klasy od III do VI przekonały się co zimą dzieje się w lesie. Pod opieką fachowców z Leśnego Banku Genów i leśniczego, dzieci poznały zimowe zwyczaje zwierząt i co  one lubią znaleźć w paśnikach. Dorzuciły przywiezione  smakołyki: jabłka, marchewki, ziemniaki, żołędzie.  Uczniowie  dowiedzieli się też jak rozpoznawać tropy poszczególnych gatunków. Niektórzy mogą się pochwalić niezłymi wynikami w tropieniu śladów zwierząt, a nawet pewnymi znaleziskami. Na koniec były kiełbaski z grilla, soki i lizaki. Las zimą jest całkiem ciekawy!

Więcej →

 • Wtorek, 28 lutego 2017
 • Ilona Rajkowska
Konkurs Ortograficzny kl IV-VI

10 lutego odbył się drugi etap szkolnego konkursu ortograficznego. Wzięli w nim udział uczniowie wyłonieni w konkursach klasowych. Zwycięzcą został Dominik Rajkowski z kl V, II miejsce zajęła Sara Opacka z kl VI, a III miejsce Malwina Tyrakowska z kl. V. Wyróżnienia otrzymali: Weronika Pajor, Katrzyna Polowczyk oraz Aleksander Lewandowski ( wszyscy z kl IV). Gratulujemy!

 

Więcej →

 • Niedziela, 12 lutego 2017
 • Ilona Rajkowska
Zwycięstwo w Gminnym Konkursie Recytatorskim

4 stycznia odbyły się szkolne eliminacje do gminnego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nich 9 uczniów z klas IV-VI. Jury najbardziej podobały się występy: Kajetana Bugdolla z klasy V ( 1 miejsce), Kuby Hordyniaka z klasy V ( 2 miejsce) oraz Sary Opackiej z kl VI ( 3 miejsce).

Jesteśmy bardzo dumni, bo 5 stycznia okazało się, że w  Gminnym Konkursie  Recytatorskim, który w tym roku organizowała szkoła w Podgórzynie, Kajetan zajął pierwsze miejsce, a Kuba trzecie !!! Gratulujemy. Chłopcy będą reprezentować naszą gminę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Jeleniej Górze.

Więcej →

 • Poniedziałek, 09 stycznia 2017
 • Ilona Rajkowska
Jasełka i kiermasz świąteczny

To była wyjątkowa niedziela.

W naszej szkole, zwykle pustej w tym dniu, było tłumnie, gwarno i radośnie.

W świąteczny nastój wprowadziły nas urocze występy dzieci z naszego przedszkola. Następnie wystąpili uczniowie klas starszych, odgrywając tradycyjne Jasełka. Występy zakończył koncert kolęd.

Duże zainteresowanie wzbudził kiermasz świąteczny. Można było kupić rozmaite ozdoby świąteczne, ale największa furorę zrobiły domowe wypieki, które zostały sprzedane co do okruszka! Powodzeniem cieszyła się też kiermaszowa kawiarenka, w której oferowaliśmy ciastka, herbatę oraz kawę.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy tak szczodrze ofiarowali swoje wyroby i wypieki na kiermasz, a wszystkim przybyłym gościom, dzieciom i rodzicom za obecność i niepowtarzalną atmosferę.

Dziękujemy!

Więcej →

 • Niedziela, 11 grudnia 2016
 • Ilona Rajkowska
Mikołajki 2016

Tradycyjnie, jak co roku, 6 grudnia odbyło się pełne emocji spotkanie z Mikołajem i jego towarzyszami, tym razem przybył z królem Julianem i Śnieżynką. Zabawy dla dzieci oraz paczki ze słodyczami przygotował Związek Gmin Karkonoskich.

Więcej →

 • Czwartek, 08 grudnia 2016
 • Ilona Rajkowska