Sprzątanie Świata 2018

Zawsze jest dobry dzień na sprzątanie, ale dzisiaj szczególnie
„Sprzątanie świata ” to lekcja szacunku dla środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia. Tydzień wcześniej mieliśmy zajęcia propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a dzisiaj oglądaliśmy prezentacje przygotowane przez uczniów na ten temat, no i wyruszyliśmy w teren.:)
A co Ty możesz zrobić dla środowiska?

Więcej →

  • Piątek, 21 września 2018
  • Ilona Rajkowska

Klasa siódma i ósma obejrzały wspólnie ekranizację książki Arkadego Fiedlera : "Dywizjon 303" w kinie Helios w Jeleniej Górze w ramach programu edukacyjnego "Kino na temat". Pokaz poprzedzony był pogadanką generała lotnictwa. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

 

Więcej →

  • Piątek, 21 września 2018
  • Ilona Rajkowska
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego i odsłonięcia tablicy pamiątkowej

Poleciały balony do nieba, dla Pana Dyrektora i dla nas, na dobry początek nowego roku szkolnego 2018/2019!
Dzisiaj towarzyszyli nam zaproszeni Goście, Przyjaciele, Mieszkańcy Ścięgien i okolic, wszyscy, którym bliski był pan Leszek Basiński, nasz niezwykły Pan Dyrektor, któremu wdzięczna społeczność postanowiła ufundować tablicę pamiątkową. Będzie nas z tego miejsca witał rano, jak robił to codziennie przez 32 lata.
Wszystkim, którzy przybyli na tę uroczystość bardzo serdecznie dziękujemy. 

Życzę Wszystkim uczniom jak najlepszych wyników w nauce, rozwijania zainteresowań i zdolności, Rodzicom życzę  pozytywnego nastawienia, a nauczycielom wytrwałości i satysfakcji. Niech nikomu nie zabraknie dobrego humoru, kreatywności i chęci rozwijania własnych umiejętności.

Więcej →

  • Wtorek, 04 września 2018
  • Ilona Rajkowska

3 września rozpoczniemy nowy rok szkolny wyjątkowym wydarzeniem. Zapraszamy Wszystkich, którym bliski był Pan Leszek Basiński, na uroczystość odsłonięcia poświęconej Mu Tablicy Pamiątkowej. Początek uroczystości o godzinie 9.00 przed szkołą.

Więcej →

  • Piątek, 31 sierpnia 2018
  • Ilona Rajkowska