Czekamy na wiosnę

Wszyscy już mamy dość zimy i wypatrujemy wiosny. Tradycyjnie topiliśmy Marzannę, pierwszoklasiści wykonali kolekcję baranków, zrobiliśmy tez kolorowe plakaty. Wiosno przybywaj!

Więcej →

  • Piątek, 06 kwietnia 2018
  • Ilona Rajkowska
Międzyszkolny Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

W dniu 27.03.2018 odbył się w Szkole Podstawowej w Podgórzynie Międzyszkolny Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych takich jak: Niemcy,Austria , Szwajcaria i Lichtenstein. W konkursie wzięło udział osiem drużyn czteroosobowych ze szkół: SP2  i SP 8 z Jeleniej Góry, SP z Miłkowa, SP z Sosnówki, SP z Czernicy, SP z Podgórzyna , SP 1 z Kowar oraz nasza grupa z SP w Sciegnach.W Podgórzynie reprezentowali nas uczniowie: Milena Skoczek, Dominik Rajkowski, Malwina Popławska oraz Igor Opacki.Drużyna przygotowała się z wiedzy na temat historii,geografii, sławnych ludzi, obyczjów i zwyczajów krajów niemieckojęzycznych...Ostatecznie nasza drużyna nie zajęła miejsca na podium, ale wszyscy zawodnicy walczyli dzielnie w potyczkach międzyszkolnych i w konkursie ustnym wypadliśmy bardzo dobrze.Zyczymy powodzenia w następnych konkursach:)  

Więcej →

  • Czwartek, 05 kwietnia 2018
  • Jolanta Soćko
Spotkanie z Jakubem Kowalewskim

Członkowie koła dziennikarskiego i filmowego, mieli niecodzienną okazję do szlifowania swoich umiejętności w zadawaniu pytań i przygotowaniu relacji fotograficznej i filmowej podczas prawdziwego wywiadu. Dzisiaj odwiedził nas Jakub Kowalewski - reprezentant Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Pyongczangu w saneczkarskich dwójkach!
Wywiad wypadł znakomicie, dowiedzieliśmy się mnóstwo ciekawych rzeczy, a pan Jakub okazał się sympatycznym i cierpliwym rozmówcą. 
Zajęcia odbyły się w ramach Projektu - Eksperymentuję.

Więcej →

  • Czwartek, 22 marca 2018
  • Ilona Rajkowska
Zajęcia na stoku narciarskim

7.03  zajęcia wf odbyły się na stoku narciarskim. Grupa 16 uczniów z naszej szkoły wybrała się do Karpacza na stok Winterpol Biały Jar, aby doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach zjazdowych. 

Więcej →

  • Czwartek, 08 marca 2018
  • Ilona Rajkowska
Zajęcia w Galerii BWA

Po raz drugi tym roku nasi uczniowie uczestniczący w zajęciach plastycznych odwiedzili galerię BWA w Jeleniej Górze. Kierowani wystawą Kamila Kuskowskiego dyskutowali o kierunkach, funkcjach i misji sztuki. A następnie sami stworzyli trzy działania happeningowe. Zajęcia odbyły się w ramach Projektu: „Eksperymentuję - Rozwój Kompetencji Kluczowych oraz matematyczno-przyrodniczych i TIK uczniów szkół podstawowych Aglomeracji Jeleniogórskiej”

Więcej →

  • Poniedziałek, 05 marca 2018
  • Ilona Rajkowska