Aktualności
2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Osoby w spektrum autyzmu należą do grup najbardziej narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W Polsce żyje około 400 tysięcy dzieci z autyzmem. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, ma na celu propagowanie wiedzy na temat tego zjawiska.

W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Jedną z nich jest „Polska na Niebiesko” – coroczna kampania społeczna o zasięgu ogólnopolskim.

W naszej Szkole również włączyliśmy się do tej akcji. Pani Ania - pedagog specjalny, przygotowała film o dzieciach autystycznych, który obejrzeli wszyscy uczniowie i nauczyciele. Zostały także wykonane prace plastyczne na ten temat. Przede wszystkim jednak pokazaliśmy solidarność z dziećmi z autyzmem niebieskim kolorem ubrania. Mamy w Szkole takie dzieci i wiemy, że czują się u nas bardzo dobrze, a rodzice naszych autystyków są spokojni o ich rozwój intelektualny i społeczny.

Brawo dla Dzieci i Dorosłych, którzy są świadomi problemów związanych z autyzmem.

Edytowany: Piątek, 02 kwietnia 2021

← Powrót

  • Piątek, 02 kwietnia 2021
  • Ilona Rajkowska

Galeria zdjęć

Foto-4675 Foto-4676 Foto-4677